Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

Żaden papież – poza Janem Pawłem II – w swoim nauczaniu nie poświęcił rodzinie tak wiele uwagi jak Franciszek. Ten fakt przysłoniły rozdmuchane kontrowersje wokół tzw. związków nieregularnych. – pisze Jacek Dziedzina w tytułowym artykule najnowszego „Gościa”. W numerze przeczytamy również o niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek oraz dowiemy się, czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu.

Tygodnik Idziemy

Współbrzmienie treści zawartych w jasnogórskim obrazie z tym, co znajdujemy w opisie pierwszego cudu Chrystusa, sprawia, że Jasna Góra nazywana jest polską Kaną – pisze w artykule wstępnym najnowszego numeru tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński. W tytułowym artykule Irena Świerdzewska zastanawia się, jak wygląda teraz religijny krajobraz polskiej wsi. Monika Odrobińska analizuje z kolei rolę jasnogórskiego sanktuarium w dziejach Polski.

Tygodnik Niedziela

Tematem najnowszej „Niedzieli” jest szczyt pielgrzymkowy, przeczytamy więc m.in. o pielgrzymowaniu po góralsku i z góralami. W numerze znajdziemy ponadto tekst o pięknej płaskorzeźbie Matki Boskiej Armii Krajowej autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Mało kto wie, ale 26 sierpnia przypada 40. rocznica wyboru na papieża Jana Pawła I, poprzednika naszego rodaka. O tym niezwykłym człowieku, który nie miał okazji piastować swej funkcji zbyt dług,o czytamy w rozmowie z dziennikarką Stefanią Falascą.

Przewodnik Katolicki

Nowy „Przewodnik” podejmuje temat niezrozumianych w Polsce reform papieża Franciszka. – Papież nie zmienia nauczania Kościoła, ale podejście do człowieka. Oto istota jego rewolucji – czytamy w zapowiedzi rozmowy z abp. Grzegorzem Rysiem. Joanna Kociszewska pisze o szczepionkowym węźle gordyjskim: Tylko dzięki konsekwentnemu budowaniu wzajemnego zaufania będzie można przekroczyć opór wobec szczepień. To lepsza droga niż sankcje – czytamy. Z kolei o podobieństwach propagandy PRL-u i współczesnej przeczytamy w rozmowie z dr. hab. Piotrem Osęką, historykiem.

Tygodnik Powszechny

We wstępniaku do najnowszego numeru „Tygodnika” ks. Adam Boniecki zastanawia się, dlaczego do Kościoła chodzi więcej kobiet i czego nie znajdują w nim mężczyźni. Dalej przeczytamy bardzo ciekawy artykuł o tym, jak „Ojciec zostaje tatą”. – W Polsce z urlopu rodzicielskiego korzysta tylko 1% mężczyzn, w Szwecji – ponad 90. Nowa dyrektywa UE mówi o czterech miesiącach urlopu tylko dla ojców, ale nasz Senat uznał, że to zagrożenie wolności, promocja gender i początki islamizacji – czytamy. W numerze przeczytamy również o „micie Leppera” oraz o ludziach chorych na podejrzliwość i teorie spiskowe.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze