Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej!
Gość Niedzielny
– Nie była łatwym dzieckiem. Gdy czegoś nie dostała, wpadała w furię, padała na ziemię, histerycznie wierzgając i wrzeszcząc wniebogłosy. Po wejściu za klauzurę nie odpuściła. Uparła się, że będzie świętą i… dopięła swego. Małymi kroczkami – pisze o św. Teresie z Lisieux Marcin Jakimowicz. Ponadto o papieskiej wizycie w krajach bałtyckich pisze Andrzej Grajewski.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” redaktor naczelny komentuje doniesienia na temat mobbingu w stowarzyszeniu Wiosna. – Czy zbieżność daty publikacji artykułu o ks. Stryczku z pokazem filmu „Kler” w Gdyni to czysty przypadek? – pisze ks. Henryk Zieliński w tekście „Kler na Stryczku”. Ponadto o. Dariusz Kowalczyk SJ wyjaśnia, czy zawsze nieodpowiadanie na stawiane nam zarzuty jest najlepszym i ewangelicznym zachowaniem.
Tygodnik Niedziela
– Każdy przypadek seksualnego wykorzystania dziecka jest tym jednym za dużo. Dlatego trzeba robić wszystko, co możliwe, aby zapobiegać takim aktom, ze świadomością, że te działania nigdy nie będą wystarczające – podkreśla ks. Paweł Rozpiątkowski. Ks. Artur Stopka pisze z kolei o zbliżającym się synodzie na temat młodzieży. To de facto synod dotyczący przyszłości Kościoła.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika Katolickiego” z Ewą Kusz z Centrum Ochrony Dziecka o reakcjach społecznych na przypadki wykorzystania seksualnego dzieci rozmawia ks. Jarosław Czyżewski. – W was księżach może pojawiać się strach przed tym, czego nie powinniście się bać. Musimy jednak wyjść od tego, jaka jest przyczyna podejrzliwości, która się rodzi w społeczeństwie. Są to czyny niektórych z was – mówi Ewa Kusz. Z kolei o tym, jak nie dać się rozpaczy, pisze Bogna Białecka.
Tygodnik Powszechny
– Zagrożeniem dla wizerunku organizacji pozarządowych nie są „źli dziennikarze”, którzy ujawniają ich patologie, ale stereotypy dotyczące ich działalności – pisze Przemysław Wilczyński w odniesieniu do ostatnich publikacji na temat rzekomego mobbingu w stowarzyszeniu Wiosna. Marek Rabij podejmuje z kolei temat migracji. – Obecność blisko miliona mieszkających i pracujących nad Wisłą Ukraińców wyznacza początek końca Polski monoetnicznej – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |