fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym „Newsweeku” przeczytamy o „niebezpiecznej ochronie” najważniejszych osób w państwie. Temat podejmowany jest oczywiście w związku z wypadkiem premier Beaty Szydło. Wiele mediów zarzuca BOR-owi brak profesjonalizmu. – Liczy się lojalność. Profesjonalizm i bezpieczeństwo – dopiero na drugim miejscu – piszą Paweł Reszka i Wojciech Cieśla. O „diabelskim poczuciu bezsilności” mówi z kolei Olga Tokarczuk w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką. – Mało jest w Polsce solidarności, a to największa cnota obywatelska, najdoskonalszy klej społeczny – mówi znana pisarka.
Wprost
Temat wypadków polityków porusza też tygodnik „Wprost”. O „wypadkach (przy) władzy” piszą Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek. – Seria wypadków drogowych z udziałem polityków każe postawić pytanie, czy z zabezpieczeniem najważniejszych osób w państwie jest wszystko w porządku – piszą autorki. Jan Śpiewak pisze z kolei o smogu. Pod względem zanieczyszczenia powietrza jesteśmy w europejskiej czołówce. Z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej aż 33 mieści się w Polsce. Znajdziemy również recenzję filmu „Milczenie”, najnowszej produkcji Martina Scorsese.
Do Rzeczy
Tygodnik „Do Rzeczy” również nie pominął tematu wypadków polityków. Redakcja uważa jednak, że winę za zaniedbania ponosi poprzedni rząd. – Braki kadrowe, brak szkoleń i niedostosowanie ich do bieżących zagrożeń, bagatelizowanie wpadek, nepotyzm, nieudolność i sprowadzanie funkcjonariuszy BOR do roli kamerdynerów. Tak za czasów PO-PSL zniszczono służbę mającą chronić najważniejsze osoby w państwie – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „BOR-ze, chroń VIP-a”. Olivier Bault pisze z kolei o tym, że na świecie nadszedł czas prawicy. Wskazują na to wyniki wyborów na Węgrzech, w Polsce, w USA, a niedługo być może także we Francji.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” tematem numer jeden jest Bartłomiej Misiewicz. O jego „tajemniczej sile” pisze Mateusz Kołczyński. – Bartłomiej Misiewicz to teraz jeden z najpopularniejszych członków partii Prawo i Sprawiedliwość, jeśli brać pod uwagę częstość pojawiania się związanych z nim tematów w mediach niezależnych od państwa. Ponadto przeczytamy również o potyczce Donalda Trumpa z sądami. Jeden z sędziów sądu federalnego wydał tzw. tymczasowy nakaz wstrzymania wykonania dekretu nowego prezydenta USA. Chodzi o decyzję o nie przyjmowaniu imigrantów z siedmiu krajów (Iraku, Iranu, Syrii, Libii, Jemenu, Somalii i Sudanu).
wSieci
W tym tygodniu najnowszy numer „wSieci” to aż 132 strony. Na łamach tygodnika dziennikarze śledczy biorą pod lupę wypadek, w którym poszkodowana została premier Beata Szydło. Ujawniają tajemnice pracy BOR-owców i próbują odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Kto jest winien? Co trzeba zmienić? Ponadto w tygodniku specjalny dodatek „Wierni przysiędze” poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Przeczytamy również rozmowę Piotra Zaremby z ministrem sprawiedliwości, Zbigniewem Ziobro.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze