fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Rok 2019 będzie kluczowy dla Polski i świata. Dla Polaków będzie rokiem najważniejszym od 30 lat, być może najważniejszym w naszym życiu – uważa Tomasz Lis. W najnowszym wydaniu pojawia się również pytanie kiedy człowiek wyląduje na Marsie. – Po kilku dekadach człowiek znów patrzy w kierunku Księżyca i Marsa. Już niedługo może stanąć na ich powierzchni, bo tematem zainteresowali się najbogatsi ludzie na Ziemi czytamy.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” rozmowa z Pawłem Kukizem. – Trzy lata w Sejmie to dla mnie męczarnia. Ale muszę zrobić wszystko, by pozostać w polityce. I by za rok nikt nie mógł rządzić bez Kukiz’15 – mówi Paweł Kukiz w rozmowie z Joanną Miziołek. Przeczytamy również o tym, co dzieje się w Kościele prawosławnym. – Tegoroczne prawosławne Boże Narodzenie nie wszędzie jest czasem radości. Ortodoksyjni chrześcijanie pokłócili się o utratę przez moskiewskiego patriarchę kontroli nad wiernymi na Ukrainie – pisze Jakub Mielnik.

Do Rzeczy

– Nowy prezydent Warszawy rozpoczął urzędowanie od walki z tradycjami Bożego Narodzenia i zapowiedział kontrowersyjne zmiany. Czy stolica stanie się̨ tak jak Poznań́ areną radykalnie lewicowej rewolucji światopoglądowej? – zastanawia się Wojciech Wybranowski w artykule „Prezydent na barykadzie”. – Niemiecka gospodarka otwiera się na Ukraińców, ale tych wykwalifikowanych. Wielu w Polsce odetchnęło. Czy słusznie? – zastanawia się Łukasz Zboralski w tekście „Niemieckie przejęcie”.

Polityka

W tygodniku „Polityka” zapowiedź tego, co czeka nas w 2019 roku. – To będzie najważniejszy rok w dziejach III RP i najważniejsze wybory od czasu tych z czerwca 1989 r. Rok 30. rocznicy powstania III RP może być zarazem ostatnim, w jakim zachowa ona jeszcze swoją dotychczasową postać – uważa Rafał Kalukin. – Dla prezydenta Andrzeja Dudy to, jak rozegra kluczowe wydarzenia nadchodzącego roku, określi jego szanse na reelekcję – piszą z kolei Mariusz Janicki i Wiesław Władyka.

Sieci

W najnowszym numerze „Sieci” przesłanie do młodych Polaków kpt. Zbigniewa Radłowskiego, żołnierza Powstania Warszawskiego, który wygrał proces wytoczony niemieckiej telewizji ZDF za przesłanie zawarte w filmie „Nasze matki, nasi ojcowie”. Ponadto Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w wywiadzie udzielonym Dorocie Łosiewicz („500+ wciąż działa”) podsumowała miniony rok. Wskazała, że zmiany wprowadzone w ubiegłym roku miały na celu poprawę sytuacji życiowej polskich rodzin, bo to właśnie rodzina jest podstawą społeczeństwa. Elżbieta Rafalska zauważyła, że zawsze ktoś będzie potrzebował pomocy, zawsze będzie można zrobić więcej, lepiej, rożne wskaźniki zawsze mogą być wyższe – czytamy.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze