fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” znajdziemy komentarz Tomasza Lisa do przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Czy rzeczywiście urzędujący prezydent nie ma godnej konkurencji? „Często słyszy się, że Andrzej Duda nie będzie miał w wyborach silnego rywala. Nieprawda. Ma bardzo mocnego kontrkandydata. Nazywa się on »ktokolwiek, byle nie Duda«” – pisze redaktor naczelny.

Wprost

„Zarabiają grosze, mieszkają u rodziców, stoją przed realną groźbą życia na głodowej emeryturze. Pokolenie trzydziestolatków ma powody do buntu. Niewykluczone, że czeka nas powtórka z rewolucji 1968 r.” – pisze Jan Śpiewak w najnowszym numerze tygodnika „Wprost”. „Wywrócić swoje życie do góry nogami i wyjechać to jedna z tych fantazji, które uderzają do głowy i wylatują z niej równie szybko jak bąbelki z noworocznego szampana. Coraz częściej w odległych rejonach świata można spotkać Polaków, którzy ten plan urzeczywistnili” – pisze z kolei Joanna Szczecińska.

Do Rzeczy

„Sąd Najwyższy przekroczył granicę określającą, czy Polska może uważać się za kraj suwerenny, czy powróci do statusu, który miała PRL – obcego protektoratu” – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Pod but Brukseli – marsz!” Jean-Frédérik Poisson, przewodniczący francuskiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej (PCD), autor książki „Jak islam podbija Zachód”, w rozmowie z Olivierem Baultem, mówi z kolei o tym, że jego zdaniem „powinniśmy prowadzić walkę”. Jaką? O co? I z kim? O tym w rozmowie „Do Rzeczy”.

Polityka

„Wybory prezydenckie to najważniejsze polityczne wydarzenie 2020 r. Od ich wyniku zależy dalszy los najbardziej radykalnego projektu w dziejach III RP, czyli rządów PiS. A zarazem, co dziwne, poziom emocji towarzyszący wyłanianiu kandydatów nie jest specjalnie wyśrubowany” – uważa Rafał Kalukin w tekście zamieszczonym w najnowszej „Polityce”. W tym tygodniku znajdziemy również rozmowę z o. Stanisławem Jaromim OFMConv o ekologii oraz o tym, czy istnieje idea ekologizmu.

Sieci

Dziennikarze tygodnika „Sieci” prezentują postać Szymona Hołowni – start telewizyjnego celebryty do walki o prezydencki fotel budzi wiele pytań i wątpliwości. Ujawniają, kto stoi za kandydaturą celebryty i przewidują, że w jego kampanii będzie mało autentyzmu, za to mnóstwo pieniędzy i badań sondażowych, a celem operacji będzie wykreowanie nowej partii. Ile będzie to miało wspólnego z prawdą? Aby to ocenić, trzeba będzie poczekać.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze