fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Spotkanie z Krzysztofem Globiszem jest dla mnie absolutnie naturalnym krokiem po wyjściu ze szpitala, do którego trafiłem z powodu udaru. Traf chciał, że właśnie jego przypadek był ostatnim tematem rozmowy na kolacji z udziałem jego przyjaciela, trzy dni przed moim udarem. Dowiedzieć się, jak ze skutkami udaru walczy ktoś, kto w jego efekcie stracił głos, a dla kogo to właśnie głos jest narzędziem pracy i poniekąd istnienia – to wydawało się oczywiste” – pisze w najnowszym numerze „Newsweeka” Tomasz Lis.

Wprost

„Bez Kukiz’15 ludowcy nie przekroczą progu wyborczego. To nie koniczyna ożyła, tylko nasza koalicja ochroniła ją przed zdeptaniem” – przyznaje Paweł Kukiz, poseł Koalicji Polskiej, w rozmowie z Joanną Miziołek. Marcin Dzierżanowski pisze z kolei o postępowaniu Watykanu wobec gdańskiego metropolity. „W oświadczeniu przesłanym do »Wprost« nuncjatura potwierdza, że do Kongregacji ds. Biskupów wpłynęła formalna skarga na abp. Sławoja Leszka Głódzia. Wcześniej zaprzeczano, że w Watykanie toczy się jakiekolwiek postępowanie w sprawie gdańskiego metropolity” – czytamy.

Do Rzeczy

„Polska szybko opracowała prawo, które ma pozwolić lepiej reagować w przypadku zagrożenia epidemiami. Co się zmieni?” – o tym pisze na łamach „Do Rzeczy” Łukasz Zboralski. „Chociaż dane medyczne nie wskazują, żeby nadchodząca z Chin grypa była znacząco bardziej niebezpieczna od tej »zwykłej«, na którą co roku choruje kilka milionów Polaków, a kilkaset umiera, to nieznane zawsze wzbudza większy strach od znanego. A na strachu się zarabia” – pisze z kolei Rafał Ziemkiewicz.

Polityka

Temat koronawirusa pojawia się również w tygodniku „Polityka”. W najnowszym numerze przeczytamy jakie przełożenie ma epidemia tego wirusa na gospodarkę. „Epidemia COVID-19, choroby wywołanej koronawirusem, ma na koncie kilka tysięcy ofiar śmiertelnych, dziesiątki tysięcy zarażonych i miliardy przestraszonych. Infekcji ulega nawet światowa gospodarka” – czytamy. „Szybciej niż koronawirus rozprzestrzeniają się tylko fake newsy w sieci. WHO ostrzega przed pierwszą infodemią – epidemią informacyjną” – zauważa Aleksandra Żelazińska.

Sieci

Z artykułu Aleksandry Rybińskiej dowiemy się jakie rewelacje serwują nam media w sprawie koronawirusa. Jedną z najpopularniejszych teorii jest ta o wycieku z laboratorium w Wuhanie. „Według jej głosicieli, koronawirus to część elementu tajnego chińskiego programu rozwijania broni biologicznej. Zwolennicy tej tezy to m.in. senator Tom Cotton i dziennikarz Rush Limbaugh. Według tego ostatniego COVID-19 to wynalazek, za pomocą którego Chińczycy chcą wywołać medialną histerię w celu »obalenia prezydenta USA Donalda Trumpa«. Biolog molekularny Richard H. Elbright z uniwersytetu Rutgers postawił natomiast tezę, że choć nic nie wskazuje na to, że koronawirus stanowi broń biologiczną, to i tak »mógł uciec z jednego z chińskich laboratoriów«” – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze