fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: pogorszył się stan kobiety zarażonej koronawirusem

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Stan kobiety, u której w piątek stwierdzono koronawirusa, pogorszył się – poinformował PAP w poniedziałek p.o. rzecznika szczecińskiego szpitala wojewódzkiego. Stan mężczyzny, u którego także potwierdzono zakażenie nowym wirusem, jest stabilny.

Jak poinformował PAP w poniedziałek p.o. rzecznika prasowego szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Mateusz Iżakowski, kobieta, u której stwierdzono koronawirusa, wymaga obecnie intensywnej opieki medycznej.

>>> Papież zapewnia o bliskości i modlitwie za chorych na koronawirusa

Drugi pacjent, przebywający na oddziale chorób zakaźnych szczecińskiego szpitala przy ul. Arkońśkiej, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest – jak podał Iżakowski – w stanie stabilnym.

fot. PAP/Marcin Bielecki

U mężczyzny i kobiety zakażenie nowym wirusem potwierdzono w piątek. To osoby w średnim wieku, pochodzące ze Stargardu (zachodniopomorskie). Wcześniej przebywały one w północnych Włoszech. Gdy poczuły się źle, skontaktowały się telefonicznie z inspektorem sanitarnym. Po przebadaniu lekarz skierował obie osoby do izolacji domowej. Po kolejnym pogorszeniu stanu zdrowia mężczyzna i kobieta w środę trafili do szpitala wojewódzkiego.

>>> Ministerstwo Zdrowia: 2 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

W szczecińskim szpitalu przebywa obecnie pięć osób z podejrzeniem koronawirusa, wśród nich jest jedno dziecko – poinformował p.o. rzecznika placówki. Wyniki ich testów powinny być znane jeszcze w poniedziałek.

Nie potwierdzono natomiast koronawirusa u trojga pacjentów, którzy trafili do szpitala w piątek i w sobotę.

Zobacz także
Wasze komentarze