fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszy numerze „Newsweeka” przeczytamy o tym, że do terapii, a przede wszystkim do terapeutów, nie można podchodzić bezkrytycznie. Ich błędy potrafią źle wpłynąć na nasze zdrowie. Nie tylko psychiczne. „Nie wiedziałam, co psychoterapeuta może robić, a czego nie powinien. Nie zakładałam, że mógłby mnie skrzywdzić – mówi Anna. Jej terapia trwała zaledwie pół roku, ale kiedy się skończyła, czuła się znacznie gorzej niż przed nią. Zaczęły się problemy z sercem, zachorowała na depresję. A kiedy teraz próbuje dochodzić sprawiedliwości, zderza się z systemem, który nie działa” – pisze Renata Kim.

Wprost

W tygodniku „Wprost” podejmowany jest temat tzw. awaryjnej antykoncepcji. „Pigułka dzień po, o czym informuje ulotka do niej dołączona, poza działaniem uniemożliwiającym poczęcie, ma także – jeśli zostanie przyjęta na innym etapie cyklu – działanie uniemożliwiające implantację zarodka na bardzo wczesnym etapie rozwoju – w macicy kobiety. (…) Z perspektywy kogoś, kto przyjmuje konsekwentną postawę pro life, czy też jest wierzącym katolikiem, oznacza to zaś, że tabletka ta ma także działanie wczesnoporonne, bowiem uniemożliwiając implantację zarodka, uniemożliwia jego dalszy rozwój i w ten sposób skazuje na obumarcie” – pisze Tomasz Terlikowski.

Do Rzeczy

„Kościół katolicki w Polsce zajmuje się głównie sobą: wyborami do prezydium Konferencji Episkopatu, zmianami w diecezjach, dyskusją o modelu finansowania czy organizacją lekcji religii w szkołach. To wszystko ważne rzeczy, ale o wiele istotniejsze jest to, co się dzieje w Kościele powszechnym. Papież Franciszek i jego zaplecze przygotowują właśnie opatrzony na długie lata plan, o soborowym wręcz rozmachu, który ma przynieść zmiany przekształcające również nasz polski katolicyzm” – pisze Paweł Chmielewski.

Polityka

W tygodniku „Polityka” przeczytamy o kampanii samorządowej – była ona właściwie niezauważalna w przestrzeni publicznej. „To była kampania w jakimś sensie bezobjawowa i przez to paradoksalna. Miała przecież poprzedzać kolejne z ważnych wyborów, które wymagają ponadprzeciętnej mobilizacji. Co więc się wydarzyło i jakie są prognozy przed wyborami samorządowymi?” – pisze Rafał Kalukin.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze