fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Antyeuropejska polityka PiS może doprowadzić do faktycznego wyprowadzenia Polski z UE. Jest to śmiertelnie niebezpieczne dla przyszłości kraju – ostrzega były premier Włodzimierz Cimoszewicz na łamach najnowszego numeru „Newsweeka”. Znajdziemy również komentarz Radosława Omachela do transferu Neymara. – Wielkie pieniądze z Zatoki Perskiej i Chin psują do reszty i tak już rozregulowany rynek piłkarskich transferów – uważa publicysta. Czy FIFA zareaguje i nałoży limity dotyczące rynku transferowego?
Wprost
W najnowszym numerze „Wprost” o dzieciach za pieniądze, czyli m. in. o handlowaniu plemnikami czy komórkami jajowymi. – Chociaż prawo zabrania handlu nasieniem i jajeczkami, wystarczy kilka godzin, by w Internecie znaleźć dawców komórek rozrodczych lub brzuch do wynajęcia – pisze Paulina Socha-Jakubowska w artykule „Seksmisja po polsku”. Ponadto Anna Gielewska i Szymon Krawiec ujawniają jak wielka polityka wchodzi do Internetu, by manipulować opinią publiczną. Jan Maria Rokita komentuje z kolei politykę włoskiego rządu wobec imigrantów.
Do Rzeczy
– Szef polskiego resortu obrony narodowej stał się celem skoordynowanej międzynarodowej kampanii w wojnie informacyjnej, którą toczą m.in. Rosja, Niemcy i Francja – twierdzi redakcja tygodnika „Do Rzeczy”. – Stawka jest olbrzymia: chodzi o militarny układ sił i wpływów w zmieniającej się Europie – twierdzi Wojciech Wybranowski, który opisuje kulisy medialnej nagonki na ministra obrony narodowej w tekście „Operacja Macierewicz”. Piotr Semka przekonuje z kolei, że „postulat żądania od Niemców odszkodowania za II wojnę światową jest zrozumiały w sytuacji negowania wyjątkowości niemieckich zbrodni na Polakach”.
Polityka
– Młodych Polaków nie interesuje wielki front antypisowski. Nie chcą obalać żadnej władzy. Wystarczy im, że od czasu do czasu zorganizują własną interwencję polityczną. Tak jak ostatnio, gdy poszli bronić sądów – pisze Rafał Kalukin. Tomasz Bielecki i Jędrzej Winiecki zastanawiają się na ile możliwe jest wyjście Polski z Unii Europejskiej. – Polska jako pierwsza w Unii Europejskiej ignoruje postanowienie Trybunału Sprawiedliwości. To precedens, więc nie wiadomo, jak reagować, nie ma tu żadnego skryptu i poradnika – zauważają autorzy.
Sieci
Na łamach nowego numeru „Sieci” o pracach w Laboratorium Kryminalistycznego Korpusu Karabinierów w Rzymie, gdzie przeprowadzane są analizy nad materiałem pozostałym po katastrofie smoleńskiej z 2010 r. Dziennikarze tygodnika przedstawiają, z jakim zaangażowaniem i profesjonalizmem włoskie laboratorium pracuje nad polską sprawą, która w końcu ma szansę zostać wiarygodnie wyjaśniona. Ponadto Stanisław Janecki w artykule „Wszyscy wrogowie Schetyny” zauważa, że w Platformie trwa zażarta walka o władzę. Czy Grzegorz Schetyna zdoła utrzymać pozycję lidera Platformy?
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze