Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
newsweek Newsweek Polska
– Jeśli PiS miało jakiś projekt dokonania prawdziwie pozytywnej zmiany w Polsce, to właśnie go w poczuciu niemocy porzuca. Teraz jedynym celem jest utrzymanie władzy za wszelką cenę, a prowadzić ma do tego konsolidacja własnego elektoratu i spacyfikowanie wszystkich oponentów – pisze w edytorialu Tomasz Lis. Ponadto w tygodniku znajdziemy także komentarz Aleksandry Pawlickiej do działań opozycji, a zwłaszcza Platformy Obywatelskiej i powstania gabinetu cieni. Przeczytamy również o zbliżającej się drugiej turze wyborów prezydenckich w Austrii. Szanse na wygraną na prawicowy kandydat – Norbert Hofer.
wprost Wprost
W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” Jacek Pochłopień przygląda się zasadom rządzącym we współczesnych mediach. – Prześmiewcza albo budząca irytację informacja, dotycząca znanej osoby lub wydarzenia, lotem błyskawicy obiega media (…). Po krótkim czasie powstaje mnóstwo komentarzy, dopowiedzeń, przez które nie przebijają się już próby dementi albo dodatkowe szczegóły. Takie zjawiska nazywam aferami informacyjnymi – pisze autor. Przeczytamy także wywiad na temat Donalda Trumpa ze znaną amerykańską dziennikarką, Ritą Cosby.
do-rzeczy Do Rzeczy
– Trump jest wilkiem i Putin o tym wie – zauważa Wojciech Cejrowski. Pisarz i przedsiębiorca mieszkający w Arizonie w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim przekonuje również, że w dzisiejszym świecie powinno być tak, że prawo głosu ma ten, kto płaci podatki na swoje państwo. Czyli 18-letni dryblas będący na utrzymaniu rodziców niekoniecznie musi od razu głosować. Ponadto Rafał Ziemkiewicz piszę, o tym, że „obóz odsunięty od władzy kreuje się na męczenników, krytykując przy tym każde działanie PiS. Nie zauważa jednak, że popada w śmieszność, a jego ciągłe oburzenie spotyka się z coraz większą obojętnością”.
polityka Polityka
W najnowszym numerze Polityki: – Polska ma króla – od soboty Królem Polski jest Jezus Chrystus. Prezydentem pozostaje Andrzej Duda – stwierdza ironicznie redakcja tygodnika, nawiązując do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ponadto przeczytamy rozmowę z liderem Nowoczesnej, Ryszardem Petru. Mówi m.in. o rywalizacji z Grzegorzem Schetyną oraz o korporacyjnym zarządzaniu partią. Przeczytamy również tekst dotyczący ministra Macierewicza, o tym dlaczego służby odebrały mu w 2008 r. dostęp do wszystkich tajemnic.
wsieci wSieci
Tematem najnowszego numeru tygodnika są ujawnione szczegóły tajnego raportu nt katastrofy smoleńskiej. Zdaniem redakcji BOR nie chroniło należycie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Trzeba też zauważyć, że „wSieci” rozpoczyna piąty rok swojej obecności na rynku. Tygodnik zyskał nową szatę graficzną. Zmiany choć wydają się subtelne, nadają tygodnikowi nowego wyrazu. „Pracowaliśmy nad projektem zmian długo i ostrożnie, bo bardzo cenimy państwa zaufanie oraz przyzwyczajenia. Zostawić to, co najlepsze, dodać to, co może uatrakcyjnić ten sam przekaz, zwiększyć przejrzystość treści – to założenie nam przyświecało” ¬– mówi o zmianach Michał Karnowski.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze