11 rzeczy, które czynią cię piękną kobietą

4 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W wielu przypadkach rozumienie piękna zredukowało się do tego, co zewnętrzne, do wyglądu. Dobrze wyglądać, być umalowaną, nosić modne ubrania, mieć idealne wymiary… Niestety, w ten sposób piękno odchodzi od prawdziwego znaczenia: od tego piękna, które pochodzi z duszy i wypływa z serca.

Czy bycie sexy jest tożsame z byciem piękną? Czym tak naprawdę jest kobiece piękno? Jeśli ograniczymy się do urody, od razu zdamy sobie sprawę, że ono w pewnym momencie przeminie. Przyjdzie taki dzień, w którym się zestarzejemy. A piękno kobiety nie starzeje się z biegiem czasu i gdy pojawiają się zmarszczki. Nie ogranicza się tylko do piękna fizycznego. Znaczy o wiele więcej.

Gdzie jesteś najpiękniejsza? We własnym wnętrzu. W tym, co powoduje, że jesteś wyjątkowa. Piękno od czasów antycznych związane było z dobrocią. O kobiecie w historii myślano w kategoriach dobroci i piękna. Tak oto wśród starożytnych Greków powstało słowo „kalokagathia” oznaczające piękno-dobro. Platon mówił: „co dobre, to jest i piękne”.

Poniżej mamy dla ciebie 10 cech, które powodują, że kobieta jest naprawdę piękna.

Entuzjazm i radość, które zbliżają cię do najmniejszych

Pozwalasz, by czułość i prostota twojego serca uzewnętrzniały się bez lęku. Pozwalasz, by emanowała z ciebie dziecięca niewinność, którą nosisz w środku. Jesteś osobą wolną, potrafisz się cieszyć i dajesz się zaskakiwać, tak jak dzieci. Cieszyć się tym, co proste i doceniać to, co najistotniejsze.

Twoja autentyczna, wolna, wierna i prawie matczyna przyjaźń, która sprawia, że troszczysz się o innych

Jesteś prawdziwą przyjaciółką. Chronisz swoich przyjaciół, troszczysz się o nich i zawsze szukasz ich dobra. Twoja kobiecość i matczyna miłość wyrażają się w otwarciu na służbę dla innych. Jesteś w stanie zrozumieć innych i poświęcić się w każdej sytuacji.

Twoja naturalność, która nie zwraca na siebie uwagi

NIe zwracasz na siebie uwagi i dlatego właśnie jesteś w jej centrum. Twoja pokora uwydatnia Twoje piękno. Twoja naturalność pokazuje Twoją prostotę. Wyrażasz swoją duszę w tym, jak postępujesz. Nie musisz bardzo się wysilać, by ją pokazać, bo ona sama daje się zobaczyć i zwraca uwagę innych.

Twój sposób mówienia i, przede wszystkim, słuchania

Umiesz wyobrazić sobie, co czują inni. Jesteś empatyczna i pragniesz słuchać drugiego. Potrafisz służyć radą w odpowiednim momencie i milczeć, gdy jest to potrzebne. Ludzi ci ufają, bo okazujesz zainteresowanie każdemu z osobna.

Twoja siła i ufność wynikająca z prawości

Wiesz, że postępujesz uczciwie. Nie boisz się pokazać, kim jesteś i w kogo wierzysz, bo dobrze wiesz, co jest w twoim wnętrzu. Decyzje, które podejmujesz, są zgodne z Twoją tożsamością. To dlatego, chociaż czasami się mylisz, masz pewność, że szukałaś właściwego.

Kobieca tajemnica twoich myśli i gestów

Postępujesz z wielkim szacunkiem i elegancją. Poprzez zachowanie i sposób mówienia potrafisz przekazywać ciszę i pokój. Jesteś rozważna i interesująca. W tym wszystkim uwidacznia się twoja kobiecość. Delikatna, cicha i pełna gracji.

Twoje otwarcie na spotkanie i przyjęcie drugiego

Traktujesz innych z dobrocią i potrafisz znaleźć w każdym to, co ma najlepsze. Jesteś gościnna, ludzie czują się dobrze  w twoim towarzystwie, bo wiedzą, że w twoim sercu jest miejsce dla każdego z nich.

Nie nakładasz maski ani nie pozujesz. Jesteś autentyczna

Wierzysz w siebie i wiesz, że nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś. Twoje zachowanie jest klarowne i uczciwe. Jesteś szczera i w wolności pokazujesz to, o czym myślisz i co czujesz. Robisz to rozsądnie, ale nigdy nie ukrywając kim naprawdę jesteś.

Twoje oczy są oknem dla twojej duszy

Oczy są odzwierciedleniem duszy, są otwartymi drzwiami dobroci, głębi i miłości, które są w twoim sercu. Chronisz wzrok przed tym, co mogłoby cię splamić i chcesz widzieć rzeczywistość oczami Boga.

T woja cecha charakterystyczna

Znasz dary, jakie otrzymałaś i używasz, ich służąc innym. Znasz swoje wnętrze i to, co powoduje, że jesteś piękna. To wnętrze ma w sobie pewnego rodzaju tajemnicę, która sprawia, że inni chcą cię poznawać i spróbować poznać swoje własne wnętrze.

I ostatnia i najważniejsza z cech… Twoje silne wnętrze – owoc relacji z Bogiem.

Jesteś naprawdę piękna, gdy w swoich gestach, słowach i czynach odzwierciedlasz Boga, którego nosisz w sobie. Twoje życie dąży do tego, by jego fundamentem był Bóg. Chce, by Duch Święty, który żyje i działa w twoich wnętrzu bił blaskiem.

Autor: Francesca Giannoni
tłum. Magdalena Zarate Rios

11 cosas que hacen a una mujer realmente hermosa

Zobacz także
Wasze komentarze