matura

fot. PAP/Lech Muszyñski

3 skuteczne modlitwy przed maturą

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś o godz. 9 rozpocznie się, powszechnie uznawany za jeden z najtrudniejszych spośród przedmiotów maturalnych, egzamin dojrzałości z matematyki. Drogi Maturzysto, odrzuć stres i daj z siebie wszystko! Oto 3 modlitwy, które skutecznie Ci w tym pomogą.

1. Modlitwa przed egzaminem

Boże, bądź ze mną i pomóż mi, abym dał z siebie wszystko. Daj mi jasność umysłu i uczciwość serca. jeśli przekonam się, że są rzeczy, których nie znam, nie pozwól mi się denerwować, ani okłamywać…Boże, bądź ze mną i pomóż mi, abym dał z siebie wszystko. Daj mi jasność umysłu i uczciwość serca. jeśli przekonam się, że są rzeczy, których nie znam, nie pozwól mi się denerwować, ani okłamywać. Daj mi szansę, bym mógł powiedzieć to, co wiem. Amen.

2. Modlitwa przed egzaminem za pośrednictwem Matki Bożej

Maryjo, Stolico Mądrości! Dziś klękam przed Twym świętym wizerunkiem i z ufnością zwracam się do Ciebie: uproś mi u Ducha św., którego jesteś Oblubienicą dary mądrości, rozumu, umiejętności, pamięci a także męstwa i odwagi. Wyproś mi łaskę pracowitości i chęć do nauki. Przyjdź mi z pomocą w pokonywaniu tremy i bojaźni, gdy mam wykazać się swoimi wiadomościami przed nauczycielami. Zaopiekuj się mną w czasie egzaminów. Maryjo! Bądź przy mnie. Pomóż mi. Módl się gorąco za mnie. Amen.

3. Modlitwa o pomoc za pośrednictwem św. Antoniego

Ufny w Twoją świętą przyczynę i przemożne zasługi polecam się Tobie, św. Antoni, i proszę Cię, wejrzyj na moją wierną i szczerą miłość i silną ufność, jaką serce moje względem Ciebie jest przepełnione. Zapisz sobie moje imię głęboko w Twym sercu i pozwól mi należeć do liczby tych, których Ty szczególnie miłujesz i ochraniasz, iżbym mógł we wszystkich moich potrzebach znajdować w Tobie ucieczkę. Amen.

>>> 3 modlitwy do Ducha Świętego 

Zobacz także
Wasze komentarze