Kadr filmu „Dwóch papieży”, fot. mat. prasowe

Film „Dwóch papieży” nominowany do Złotego Globu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Film „Dwóch papieży” został nominowany do nagrody Złotego Globu w kategorii „najlepszy dramatyczny film fabularny”. Nominację ogłosiło Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. 


W filmie, którego polska premiera będzie miała miejsce 20 grudnia, brazylijski reżyser Fernando Meirelles przedstawia dialog między dwoma papieżami Franciszkiem i Benedyktem XVI na temat, najogólniej mówiąc, stanu i przyszłości Kościoła katolickiego. W fikcyjnej opowieści gra Anthony Hopkins jako papież Benedykt XVI oraz Jonathan Pryce jako kardynał Jorge Mario Bergoglio, późniejszy papież Franciszek.

>>> To nie Benedykt XVI ale… Anthony Hopkins w najnowszej produkcji Netflixa!

Według opisu fabuły prezentowanej przez producenta film przedstawia historię kardynała Bergoglio, który głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół katolicki prosi papieża Benedykta, aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami Kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie Kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Anthony Hopkins jako papież Benedykt XVI, fot. mat. prasowe

Film wyprodukowany przez internetową wytwórnię Netflix, będzie można oglądać 20 grudnia. Do Złotych Globów w kategorii „najlepszy dramatyczny film fabularny” nominowane są jeszczee: „Irlandczyk”, „Historia małżeńska”, „Joker” i „1917”. Jak się zauważa zwycięzcy i nominowani do Złotych Globów zazwyczaj mają szansę na zdobycie Oscara.

Zobacz także
Wasze komentarze