fot. Facebook/Filmawka

To nie Benedykt XVI ale… Anthony Hopkins w najnowszej produkcji Netflixa!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę – tak najnowszą produkcję Netflixa pt. „Dwóch papieży” opisuje dystrybutor. 

O planowanej produkcji popularnego serwisu streamingowego informowaliśmy już rok temu. Wytwórnia Netflix ma wyprodukować film w reżyserii Fernando Meirellesa (reżysera takich filmów jak „Miasto Boga” czy „Wierny ogrodnik”). Ekranizacja ma opowiadać o wyborze kard. Josepha Ratzingera na głowę Kościoła, jego rezygnacji i następnie wyborze pierwszego papieża z Ameryki – Jorge Mario Bergoglio.

Fabuła, jak zresztą sama historia – wydaje się bardzo interesująca. To jeden z niewielu przypadków w dziejach, że Watykan ma dwóch papieży: obecnego i emerytowanego. To zresztą kolejny serial poruszający tematykę Watykanu i papiestwa. Niedawna produkcja w reżyserii Paola Sorrentino pt. „Młody Papież” również wzbudziła duże kontrowersje, o których zresztą pisaliśmy na naszym portalu.

Zobacz także
Wasze komentarze