Facebook

„Miejmy nadzieję, że starczy kawy i nie zabraknie zanim dojdę”, czyli Franciszek w kolejce po kawę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jeden obraz, który jest wart więcej niż tysiąc słów. Taką właśnie fotografię Franciszka czekającego na kawę w przerwie podczas obrad trwającego właśnie w Watykanie Synodu dla Amazonii, umieścił o. Antonio Spadaro SJ, konsultor Papieskiej Rady ds. Kultury na swoim Instagramie

Fot. Instagram/antoniospadaro

O. Antonio napisał przy tym:

Papież Franciszek w kolejce po kawę. Doskonała okazja, aby porozmawiać z wieloma i posłuchać.

>>> Misjonarz z Amazonii: brakuje kapłanów. Ludzie czekają rok na Eucharystię [ROZMOWA]

O. Kasper Mariusz Kaproń OFM żartobliwe skomentował zdjęcie słowami: „Miejmy nadzieję, że starczy kawy i nie zabraknie zanim dojdę”. Jeszcze wcześniej podzielił się fotografią Franciszka wraz z kobietami uczestniczącymi w Synodzie dla Amazonii:

Synod dla Amazonii trwa w Watykanie od 6 do 27 października 2019 r. W centrum obrad znajduje się sytuacja mieszkańców Amazonii i wyzwania dla Kościoła katolickiego w tym regionie świata. Dokument roboczy synodu – „Instrumentum laboris” – kładzie nacisk na problemy wynikające z eksploatacji zasobów naturalnych, takich jak drewno, ropa naftowa, gaz i metale szlachetne oraz monokultur, zwłaszcza dla ludności tubylczej. Obejmują one konflikty i przesiedlenia, a także zanieczyszczenia środowiska naturalnego pochodzące z górnictwa i karczowania lasów. Wśród wewnątrzkościelnych tematów podejmowanych przez synod znalazły się kwestie rodzimych tradycji i opieka duszpasterska na rozległym i trudno dostępnym obszarze. Ojcowie synodalni będą także zastanawiać się nad kwestią dopuszczenia do święceń kapłańskich starszych żonatych mężczyzn, szanowanych w tubylczych wspólnotach, oraz nad przeniesieniem obowiązków liderów wspólnot na świeckich, rozważą też funkcje dla kobiet w Kościele.

Zobacz także
Wasze komentarze