fot. Pexels.com

Studia z zarządzania McDonald’s? Teraz to możliwe!

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Akademia Leona Koźmińskiego we współpracy z McDonald’s uruchomiła w Warszawie nowy kierunek studiów, który ma pomóc kształcić przyszłych pracowników sieci restauracyjnej. Jego główne zalety to praktyczność i darmowość. Czy to jednak wystarczy, by przekonać młodych ludzi do wyboru tego kierunek.

Sieć restauracji McDonald’s coraz większy nacisk kładzie na solidne wykształcenie swoich pracowników. W tym celu nawiązała współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego, która należy do najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Efektem współpracy jest uruchomienie wspólnego kierunku studiów licencjackich. Nowy kierunek będzie przygotowywał do zarządzania w sektorze QSR (restauracji szybkiej obsługi).

Oczywistym wymogiem, niezbędnym do podjęcia studiów, jest wykształcenie średnie i zdany egzamin maturalny. Należy także posiadać co najmniej trzymiesięczny staż pracy w McDonald’s. Kandydatów wyłoni wewnętrzna rekrutacja. Co ciekawe, koszty kształcenia pokrywa korporacja w ramach globalnego programu edukacyjnego „Archways to Opportunity”. Wybór tego kierunku ma być dla studentów szansą na zdobycie wyższych kwalifikacji, które pomogą im w rozwoju kariery w korporacji.

Zajęcia będą prowadzone niestacjonarne i mają charakter dualny, który cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Polega on na tym, że uczniowie w toku studiów zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale też praktyczne doświadczenie u pracodawcy – w tym przypadku w restauracjach sieci McDonald’s. Jak podaje Akademia Leona Koźmińskiego, ze 1100 godzin zajęć połowa przypada na warsztaty i praktyki w firmie McDonald’s, pozostała część natomiast na zajęcia i wykłady na uczelni.

Umowę o uruchomieniu nowego kierunku studiów podpisali już rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki i dyrektor generalny McDonald’s Polska Adam Pieńkowski. Pierwsze zajęcia ruszą w październiku tego roku.

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz także
Wasze komentarze