matrix

domena publiczna

Warner Bros zapowiedział 4. część „Matrixa”!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Warner Bros zapowiedział, że powstanie 4 część „Matrixa”. Legendarną już rolę Neo zagra ponownie Keanu Reeves, a w roli Trinity znów zobaczymy Carrie-Anne Moss.

Całość wyreżyseruje Lana Wachowski, reżyserka, która podjęła się pracy nad pierwszą częścią „Matrixa” dokładnie 20 lat temu, w 1999 r. – Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, że znów wchodzimy do „Matrixa” z Laną – mówił Toby Emmerich, szef Warner Bros Pictures. – Lana jest prawdziwą wizjonerką i oryginalną, kreatywną twórczynią. Jesteśmy zachwyceni, że pisze, reżyseruje i produkuje nowy rozdział w uniwersum „Matrixa” – dodał.

Niestety szczegóły fabuły ani daty premiery nie są jeszcze znane. Nad scenariusza Lana Wachowski pracowała wspólnie z Aleksandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. Przypomnijmy, że Bohaterem trylogii był haker Neo (Keanu Reeves), który odkrył, że świat, w którym żyje, tzw. Matrix to iluzja stworzona przez złowrogie maszyny. Z pomocą Morfeusza (Laurence Fishburne) i Trinity (Carrie-Anne Moss) Neo zorganizował bunt przeciwko systemu.

>>> Duchowość „Gwiezdnych Wojen”

– Weź niebieską pigułkę, a historia się skończy, obudzisz się we własnym łóżku i uwierzysz we wszystko, w co zechcesz. Weź czerwoną pigułkę, a zostaniesz w krainie czarów i pokażę ci, dokąd prowadzi królicza nora – to już legendarny dialog pomiędzy Neo a Morfeuszem, stał się ikoną naszych czasów. Wiele osób twierdzi, że „Matrix” to nie tylko klasyka kina, ale także historia, pod którą którą kryje się przesłanie biblijne a także motyw Odkupienia. Niewątpliwie dotychczasowe uniwersum „Matrixa” stara się odpowiedzieć na ważne pytania o sens i cel życia człowieka.

Więcej informacji wkrótce.

Zobacz także
Wasze komentarze