„Wszystko będzie dobrze”, fot. YouTube

„Wszystko znowu będzie dobrze”: polscy artyści dodają nadziei na lepsze jutro

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Polscy artyści – znani i lubiani – postanowili zrobić coś wspólnie, by w trudnym i wymagającym czasie pandemii dodać otuchy wszystkim Polakom. Wspólnie z projektem „Niepodległa” (który Polacy znają z czasu obchodu setnej rocznicy odzyskania niepodległości) zaśpiewali piosenkę „Wszystko będzie dobrze”.

Każdy śpiewał ze swojego domu lub studia, tak żeby dla bezpieczeństwa nie spotykać się razem w jednym miejscu.

Miliony ludzi na całym świecie łączy teraz jedno przesłanie: #andràtuttobene, #todoestarábien, #everythingwillbefine, #wszystkobędziedobrze. W geście jedności i wzajemnego wsparcia Niepodległa wspólnie z Wojtkiem Cugowskim, Edytą Golec, Łukaszem Golec, Pawłem Golec, Natalią Kawalec, Piotrem Kupichą (Feel), Haliną Mlynkovą, Piotrem Sołoduchą (Enej), zespołem TULIA i Roksaną Węgiel niosą słowa otuchy” – napisali twórcy projektu i dodali: „Niech te dźwięki staną się naszym muzycznym antidotum. Wierzymy, że przetrwać możemy tylko w jeden sposób – nie tracąc pewności, że #wszystkobędziedobrze! Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci”.


Za słowa i muzykę odpowiedzialny jest Wojciech Byrski. Projekt „Niepodległa” jest finansowany i prowadzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz także
Wasze komentarze