fot. wikipedia commons

Z ciała tego świętego wydziela się cudowny olej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po śmierci świętego Charbela zaczęły się dziać prawdziwe cuda. Prócz niezwykłej poświaty, która unosiła się nad grobem przez 45 dni od jego śmierci, z ciałem świętego zaczęły się dziać inne, niewytłumaczalne rzeczy.

Na licznych cudach dokonywanych za pośrednictwem świętego się nie skończyło. Ludzie, którzy odwiedzali grób świętego zaraz po jego śmierci, doświadczali niewytłumaczalnych medycznie uzdrowień. Nad grobem świętego pojawiła się poświata, a gdy zakonnicy-pielgrzymi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, po wywołaniu był tam… żywy święty Charbel.


To jednak nie koniec. Po ekshumacji okazało się, że ciało świętego jest nie tylko w nienaruszonym stanie. Mimo jego osuszenia i usunięcia wnętrzności w trumnie zaczęła pojawiać się pachnąca ciecz, która podobna jest do oleju. Zwłoki złożono potem do metalowej trumny do grobowca otwartego dopiero po kilkudziesięciu latach z powodu przeciekania cudownego oleju w niektórych miejscach przez trumnę. Stwierdzono przy tym również całkowity brak rozkładu lub nawet stężenia, które występuje po śmierci. Przekazy mówią, że olej przywieziony z grobu świętego ma cudowne właściwości. Nieprzerwanie do dzisiaj za wstawiennictwem świętego Charbela dzieją się liczne cuda.

Modlitwa za wstawiennictwem świętego Charbela:

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Zobacz także
Wasze komentarze