fot. pixabay.com

Przewodniczący episkopatów spotkają się w Santiago

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Santiago de Compostela w Hiszpanii od 3 do 6 października odbędzie się doroczne zgromadzenie plenarne Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Obradom będzie współprzewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, wiceprzewodniczący CCEE. Temat spotkania to: „Europa – czas przebudzenia? Znaki nadziei”.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Episkopatu Polski, prace Rady Konferencji Biskupich Europy rozpoczną się od analizy kulturowej, politycznej i społecznej sytuacji Europy, przedstawionej przez francuską filozofkę Chantal Delsol. Następnie biskupi w dyskusji wyłonią najważniejsze elementy mające wpływ na życie Kościoła i wskażą na żywe korzenie chrześcijańskie zawarte w europejskiej historii i kulturze.

Przedstawią także inicjatywy swoich konferencji episkopatów i znaki nadziei rodzące się we wspólnotach chrześcijańskich, szczególnie w dziedzinie świętości życia.

>>> ZOBACZ TEŻ: NINIWA Team – dotarli! Są w Santiago de Compostela [WIDEO]

Obrady będą także okazją do pielgrzymki do grobu św. Jakuba w kompostelańskiej katedrze. Przewodniczący episkopatów przyjdą tam pieszo sześciokilometrową trasą z Monte do Gozo (Wzgórza Radości) do katedry – ostatnim odcinkiem francuskiej drogi pielgrzymkowej (Camino Frances) do Santiago de Compostela.

Na zakończenie spotkania hierarchowie odprawią mszę św. i odmówią modlitwę, którą Jan Paweł II wygłosił w Santiago de Compostela w 1989 roku. 

Zobacz także
Wasze komentarze