fot. EDK

Przeżyj duchowo Ekstremalną Drogę Krzyżową

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Przeżyj w Wielki Piątek duchowo Ekstremalną Drogę Krzyżową. Medytacja Krzyża, rozważania stacji drogi krzyżowej i duchowa wędrówka okazją do jeszcze głębszego przeżywania EDK – zachęca rzecznik inicjatywy ks. Zbigniew Gełdon.
 

Kapłan przypomina, że tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa, jak wiele innych inicjatyw duszpasterskich na całym świecie, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa przyjęła nową formę. – Inna staje się wędrówka, bo w jeszcze większej samotności, skupieniu, we własnej „izdebce”. Tradycja Kościoła przypomina, jak cenna jest osobista medytacja Męki Pana Jezusa. Przypominają o tym święci, w tym m.in. św. Faustyna – podkreśla ks. Gełdon.

fot. EDK

Kapłan zachęca, aby w Wielki Piątek, dzień męki Pańskiej, przygotować w swoim mieszkaniu specjalne miejsce na modlitwę. – Warto wyeksponować krzyż lub obraz. Zapalić świecę. Duchowo przeżyć EDK, to znaczy na chwile zapomnieć o tym, czym żyje świat i całym sobą w duchowej drodze w medytacji pójść w rozmyślaniu za Jezusem. Pójdź z Nim i pomóż Mu dźwigać słabości swoje i innych ludzi – napisał rzecznik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. – Zachęcam do odwiedzenia strony www.edk.org.pl oraz naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie przygotowane są materiały i propozycje formacyjne – dodaje ks. Zbigniew Gełdon.

>>> Bp Galbas: może zamiast „który za nas cierpisz rany” pomódlmy się „który we mnie cierpisz rany” [WIDEO]

Zobacz także
Wasze komentarze