siatkówka

PŚ siatkarzy: Polacy ze srebrnym medalem po meczu z Iranem

Biało-czerwoni wywalczyli srebro w meczu z Iranem 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) japońskim Pucharze Świata w siatkówce. Polacy już od początku meczu zbudowali przewagę na Irańczykami.

Iran plasował się na siódmym miejscu w tabeli i miał na swoim koncie cztery zwycięstwa. Ostatnio przegrał 2:3 z Włochami. Przy korzystnym układzie zdarzeń ekipa z Azji miała szansę awansować o jedną pozycję na koniec turnieju – podaje portal Onet Sport.

Początkowa przewaga polskich siatkarzy wynosiła tylko dwa punkty, ale do przerwy technicznej wynik był już lepszy – 8:4. Po przerwie był jednak zastój, który zaskutkował przewagą rywali, jednak już po drugiej przerwie, Polacy znów wyszli na prowadzenie, kończąc mecz z wynikiem 25:18.