fot. Caritas Olsztyn

Rekordowa zbiórka żywności!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

75 tysięcy kilogramów żywności trafi przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia do blisko 89 tysięcy osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne. 

To wszystko dzięki ludziom dobrej woli, dzięki przeprowadzonej 7. i 8. grudnia  2018 roku Zbiórce Żywności. To już jej XV edycja. W akcję zaangażowanych było prawie 30 tysięcy wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2500 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Zobaczcie, jak to się robi w Katowicach:

Wigilia dla samotnych. W 24 miastach
W dniach 21-24 grudnia w 24 miastach – m.in. w Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach, Białymstoku i Kielcach – ubodzy, bezdomni i samotni spotkają się przy wigilijnym stole. Jak co roku Wigilia Caritas zgromadzi ok. 10 000 osób, dla których to jedyna szansa na wspólny ciepły posiłek wigilijny. W przygotowanie potraw i organizację spotkań jest zaangażowanych 2500 wolontariuszy oraz lokalni restauratorzy. Akcję wspiera ogólnopolska sieć hal handlowych.

Zobacz także
Wasze komentarze