Relikwie Jana Pawła II pielgrzymują po Panamie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Krzyż ŚDM, ikona Matki Bożej Salus Populi Romani oraz relikwie św. Jana Pawła II rozpoczęły peregrynację w panamskich diecezjach. W sobotę, 20 maja zostały przekazane do diecezji Colón-Kuna Yala, gdzie towarzyszą uczestnikom diecezjalnego Spotkania Eucharystycznego i procesji w intencji pokoju.

Symbole ŚDM i relikwie św. Jana Pawła II, które od wczoraj są obecne w diecezji Colón-Kuna Yala, odwiedzają kolejne kościoły i kaplice, w ramach trwającego dziś diecezjalnego Święta Eucharystycznego. Jak zauważył w komunikacie medialnym zapowiadającym to wydarzenie ordynariusz diecezji Colón-Kuna Yala bp Manuel Ochogavía Barahona, prowincja Colón jest częścią peryferii, o których mówi papież Franciszek, zachęcając, by głosić tam Ewangelię.

„Symbole ŚDM przybywają na peryferia, aby tym, którzy cierpią z powodu bólu i przemocy, przynieść nadzieję” – mówił hierarcha, który podkreślał, że z obecnością symboli ŚDM diecezja wiąże duże nadzieje.

Główne uroczystości diecezjalnego Spotkania Eucharystycznego z udziałem symboli rozpoczną się o godz. 10.00 lokalnego czasu.

Peregrynacja symboli ŚDM to tradycyjny element duchowych przygotowań do ŚDM kraju, który jest gospodarzem spotkania. Krzyż i ikonę ŚDM Panamczycy otrzymali od polskiej delegacji w Niedzielę Palmową br. na pl. Świętego Piotra, na zakończenie liturgii pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Zgodnie z tradycją, peregrynacja symboli ŚDM trwa aż do rozpoczęcia Dni w Diecezjach poprzedzających główne uroczystości ŚDM. W Panamie rozpoczną się one 17 stycznia 2019 r. na terenie wszystkich diecezji z wyjątkiem archidiecezji panamskiej. Tam w dn. 22-27 stycznia 2019 r. odbędą się główne uroczystości 34. ŚDM pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38).

Relikwie Jana Pawła II pielgrzymują po Panamie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze