halloween

fot. Pixabay

Rzecznik KEP: zamiast straszyć na Halloween, świętujmy ze świętymi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Halloween to zwyczaj obcy naszej kulturze, tradycji i wierze. Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi. Zachęcam do włączenia się w akcję Holy Wins, czyli „Święty zwycięża”. Promuje ona świętość, radość i dobroć – podkreślił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik w informacji przekazanej PAP.

Dodał, że głównym adresatem akcji Holy Wins są dzieci, młodzież i całe rodziny. Zaznaczył też, że „w korowodach i balach świętych chodzi o łączność między pokoleniami i dzielenie się radością”. Ks. Rytel-Andrianik zaznaczył, że „właśnie teraz, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, warto przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości”.

fot. flickr.com/episkopatnews

>>> Czy Halloween to zagrożenie duchowe?

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że „chrześcijanie nie świętują Halloween. Świętujemy uroczystość Wszystkich Świętych, oraz pamiętamy o tych, którzy odeszli, szczególnie w Dzień Zaduszny”.

>>> Holy Wins, Korowody i Bale Wszystkich Świętych zamiast Halloween

Akcja Holy Wins – jak zaznaczył ks. Rytel-Andrianik – to pozytywna alternatywa dla Halloween. W ramach Holy Wins w całej Polsce odbywa się wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. bale Wszystkich Świętych, orszaki świętych, procesje i nabożeństwa.

Zobacz także
Wasze komentarze