ŚDM 2019: delegacja Panamy z wizytą w Polsce

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 abp José Domingo Ulloa wraz z najbliższymi współpracownikami będą gościć 6-10 lutego w Polsce, by zapoznać się z najważniejszymi aspektami przygotowań do święta młodych i skorzystać z dobrych doświadczeń organizatorów ubiegłorocznych Dni.

Przedstawiciele panamskiego Komitetu odwiedzą Kraków i Warszawę, gdzie spotkają się m.in. z członkami Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i przedstawicielami Konferencji Episkopatu Polski. Do Polski przyjadą arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa, który jest równocześnie przewodniczącym tamtejszego Komitetu Organizacyjnego ŚDM, koordynator generalny przygotowań ks. Romulo Aguilar oraz Victor Chang, sekretarz generalny. „Chcemy zapoznać się z najważniejszymi wyzwaniami, przed którymi stanął krakowski Komitet. Ciekawi jesteśmy, jakie wnioski organizatorzy ŚDM w Krakowie wyciągnęli, po trzech latach pracy, z przebiegu ŚDM. Mamy też nadzieję, że podzielą się z nami najlepszymi praktykami z tego czasu” – mówi Victor Chang.

Sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie podkreśla także, że spotkania będą okazją, by w bezpośrednich rozmowach osobiście podziękować osobom zaangażowanym w przygotowania do ŚDM za wyjątkową atmosferę krakowskich Dni i pogratulować im dobrej organizacji wydarzenia.

W ciągu dwóch dni delegacja z Panamy spotka się w Krakowie m.in. z odpowiedzialnymi za logistykę, wolontariat, wydarzenia centralne ŚDM oraz katechezy i rejestrację pielgrzymów. Goście z Krakowa będą rozmawiać z krakowianami o kwestiach logistycznych, szczegółach związanych z planowaniem Wydarzeń Centralnych, począwszy od wyboru miejsc, aż do doboru artystów i przygotowania liturgii. Zaplanowane są także rozmowy na temat funkcjonalności systemu rejestracyjnego, rekrutacji wolontariuszy oraz organizacji katechez.

Następnie odwiedzą Warszawę, gdzie spotkają się z m.in. przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy KEP bp. Markiem Solarczykiem i członkami Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Wezmą też udział w spotkaniu z osobami odpowiedzialnymi za organizację centrum medialnego, które obsługiwało Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. W Warszawie planowany jest także briefing medialny z udziałem panamskiej delegacji.

W Niedzielę Palmową przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie oraz wszystkich polskich diecezji wezmą udział w mszy św. sprawowanej przez papieża na Placu św. Piotra. Na zakończenie liturgii przekażą symbole ŚDM delegacji z Panamy. W imieniu organizatorów najbliższych ŚDM, do Rzymu przyjadą młodzi reprezentujący 6 krajów Ameryki Centralnej: Panamę, Honduras, Kostarykę, Nikaraguę, Salwador i Gwatemalę.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Ich hasłem będą słowa: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

ŚDM 2019: delegacja Panamy z wizytą w Polsce
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze