epa05850510 Kamil Stoch of Poland in action during the men’s Large Hill qualification round of the FIS Ski Jumping World Cup in Trondheim, Norway, 15 March 2017. EPA/OLE MARTIN WOLD NORWAY OUT Dostawca: PAP/EPA.

Skoki narciarskie: w Trondheim bez medali Polaków

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Czwartkowy konkurs indywidualny w Trondheim nie był wielkim sukcesem naszych reprezentantów. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce. Na podium znaleźli się kolejno Kraft, Stjernen, Eisenbichler. Maciej Kot znalazł się na 13. miejscu, a dopiero 23. to pozycja Żyły.

W konkursie brało udział pięciu Polaków: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Pierwsza seria była udana przede wszystkim dla Stefana Krafta. W czołówce razem z nim znaleźli się też Stjernen i Eisenbichler. Kamilowi Stochowi ze skokiem na 139,5 m udało się uplasować na czwartym miejscu tracąc do lidera 4,1 punktu. Pozostałym biało-czerwonym nie poszło najlepiej. Piotr Żyła zajął 16. miejsce dzięki swoim 128,5 m, a Maciej Kot 22. ze 126 m i mocnym wiatrem w plecy. Klemens Murańka z 34. pozycją i Dawid Kubacki z 37. nie mogli kontynuować zawodów z racji na swój wynik. W całości wyróżnił się skok Eisenbichlera na 141 metrów.

W drugiej serii skoki naszych trzech pozostałych w klasyfikacji Polaków nie były o wiele lepsze. Maciej Kot skoczył na 129,5m prowadząc w swoim momencie. Piotr Żyła niestety tym razem się nie popisał skacząc jedynie 125,5 m, czyli 3 m mniej niż w pierwszej serii. Kamil Stoch skoczył też trochę mniej, bo na 137 m. Niekwestionowanym zwycięzcą drugiej serii i całego konkursu był Stefan Kraft, któremu udało się skoczyć aż na 142,5 m.

Fot. PAP/EPA/OLE MARTIN WOLD NORWAY OUT 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz także
Wasze komentarze