Słoweńcy pokonują Polaków. Nasi siatkarze nie zagrają w finale ME

Polacy przegrali półfinałowy mecz ze Słowenią i nie awansowali do finału Mistrzostw Europy w piłce siatkowej. Słoweńcy pokonali ich w czterech setach.

Półfinał Mistrzostw Europy w siatkówce odbył się w Katowicach – w tamtejszym Spodku. Mecz od początku układał się zgodnie z planami naszych zawodników. Polacy zdominowali końcówkę pierwszego seta i wygrali go 25:17. Jednak już w drugim secie Polacy mieli więcej problemów. Przez sporą część seta prowadzili nasi rywale. Jednak pod koniec Polakom udało się wyrównać. Końcówka rywalizacji to bardzo nerwowa gra na przewagi, która ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Słowenii – 32:30. Bardzo źle radzili sobie polscy zawodnicy w trzecim secie. Rywalizację zdominowali wtedy wyraźnie nasi rywale. Ostatecznie Słoweńcy wygrali trzeciego seta 25:16. Bardzo nerwowy był czwarty set, w którym jednak Polacy odrodzili się. Znów obie drużyny grały na przewagi. Polacy wielokrotnie obronili piłki meczowe. Ostatecznie rywalizacja w tym secie zakończyła się wynikiem 37:35 dla Słowenii. W ten sposób Słoweńcy zakończyli to spotkanie.

Polacy zmierzą się w niedzielnym meczu o trzecie miejsce z drużyną, która przegra starcie Serbia-Włochy. Mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 17:30. Zwycięzca meczu Serbia-Włochy będzie rywalem Słoweńców w meczu o tytuł Mistrza Europy. Finał zawodów zaplanowano na jutro, na godz. 20:30.