Fot. Facebook/OMIWorld

Sri Lanka: oblaci bezpieczni

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W okolicy jednego z zaatakowanych dziś kościołów na Sri Lance – kościoła św. Sebastiana w Migamuwie (ang. Negombo) – znajduje się prowadzony przez oblatów NMP Mazenod English Institute. Bracia związani z tym miejscem nie ucierpieli w zamachach.

Na Sri Lance są dwie prowincje oblackie: Colombo i Jaffna. Bracia posługują na tym obszarze już od 182 lat. Prowadzą liceum, seminarium oraz duszpasterstwo parafialne. Na profilu OMIWorld na Facebooku oblaci zaapelowali o modlitwę w intencji sytuacji na Sri Lance. Liczba ofiar porannych zamachów wzrosła już do 215. Rannych jest ok. 450 osób. Agencja DPA opierajac się na danych z lankijskich szpitali podaje nawet liczbę ponad 500 rannych.

Oświadczenie w sprawie zamachów wydał abp Colombo, kard. Malcolm Ranjith.

– To smutny dzień dla nas wszystkich. Chciałbym wyrazić mój głęboki smutek oraz współczucie dla wszystkich, którzy stracili bliskich lub ponieśli rany w wyniku tych zamachów. Wzywam władze, aby odnalazły i ukarały osoby, które stoją za tym atakiem – powiedział kard. Malcolm Ranjith. Prosił również o oddawanie krwi, która może pomóc dojść do zdrowia osobom, które walczą o życie.

Zobacz także
Wasze komentarze