Start modlitewnej sztafety młodych [SYNOD 2018]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W całej Polsce rozpoczyna się modlitewna sztafeta „Młodzi za Synod”. Inicjatywa, polegająca na codziennej modlitwie młodych ludzi w intencji Synodu Biskupów, potrwa do dnia rozpoczęcia Synodu Biskupów nt. młodzieży (który odbędzie się 3-go października).


Półroczna modlitwa
Włączyć się w nią mogą wspólnoty i grupy młodzieżowe z całej Polski. „W półrocznej modlitewnej sztafecie chcemy otoczyć modlitwą wszystkich młodych na całym świecie, Księży Biskupów oraz owoce tego spotkania. Każdego dnia jedna grupa młodzieżowa lub wspólnota modli się w intencji Synodu Biskupów, jego uczestników i młodzieży na świecie. Wszystkie grupy modlą się tymi samymi modlitwami: oficjalną modlitwą za Synod oraz jedną dziesiątką różańca” – czytamy na fanpage’u inicjatywy „Młodzież za Synod”.

Inicjatorami sztafety modlitewnej z udziałem młodych ludzi z całej Polski jest Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM. Grupy i wspólnoty chętne do podjęcia modlitwy mogą zgłaszać się za pomocą formularza dostępnego online. Szczegółowy grafik modlitwy z udziałem poszczególnych grup i wspólnot jest systematycznie uzupełniany na fanpage’u wydarzenia (na Facebook’u).

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

Start modlitewnej sztafety młodych [SYNOD 2018]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze