epa06087125 Manju Bhagat salutes as she mourns near the body of her brother, slain Indian army soldier Satish Bhagat during his last ritual ceremony at Gurhasinghu village, about 25 kilometers from Jammu, the winter capital of Kashmir, India, 14 July 2017. According to media reports, two Army soldiers were killed as Pakistani troops violated the ceasefire in the Keran sector of Line of Control (LoC) in Kashmir. EPA/JAIPAL SINGH Dostawca: PAP/EPA.

Pakistan: chrześcijanie zastrzeleni w zamachu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Czworo chrześcijan zostało zastrzelonych w Kwecie w południowo-zachodnim Pakistanie. Policja potwierdza, że atak miał podłoże religijne. Do jego przeprowadzenia przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

W zamachu zginęło troje członków rodziny i kierowca autorikszy, którą podróżowali. Ucierpiało także dziecko, które trafiło do szpitala z ranami, które jednak nie zagrażają jego życiu.

W przeszłości islamiści także atakowali chrześcijan i inne mniejszości religijne w tym regionie. W grudniu ubiegłego roku dwóch zamachowców samobójców wysadziło się pod kościołem w Kwecie zabijając dziewięć osób i raniąc kilkanaście innych. W tym dwustumilionowym kraju zaledwie dwu procentowa mniejszość chrześcijańska od lat zmaga się z dyskryminacją i przemocą ze strony islamskich ekstremistów.

Zobacz także
Wasze komentarze