Straaaaszne rekolekcje [WIDEO]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od Środy Popielcowej na portalu Stacja7 ruszają najpopularniejsze rekolekcje w sieci z udziałem dominikanina ojca Adama Szustaka „Straszne rekolekcje 2”. Seria będzie kontynuacją ubiegłorocznych rozważań na temat Apokalipsy św. Jana.

„Straszne rekolekcje 2” to kontynuacja głośnych rekolekcji wielkopostnych publikowanych w internecie w 2017 r. Ojciec Adam Szustak przedstawiał wtedy użytkownikom wizje opisane w Apokalipsie św. Jana i tłumaczył, jak można je odczytywać.

Zeszłoroczne rekolekcje przyciągnęły ogromną publiczność, każdy odcinek oglądało ponad 100 tys. użytkowników. Jak będzie w tym roku? Nowa seria bazuje na wielkich proroctwach Starego Testamentu. Będzie wymagała większego zaangażowania w treść.

Ojciec Adam będzie zachęcał do codziennego wspólnego czytania Biblii. Dzięki temu rekolekcje staną się świetnym sposobem na poznanie najtrudniejszych i najważniejszych historii biblijnych, których przesłanie jest dzisiaj wciąż aktualne. A mowa będzie między innymi o Ezechielu, Danielu, Izajaszu, królu Nabuchodonozorze, uczcie Balthasara, czy o upadku pierwszych ludzi.

„My w naszej wierze mamy tzw. ciągotę do wizji, proroctw, przepowiedni, snów… – mówi w pierwszym odcinku o. Adam Szustak – I mam wrażenie, że ostatnio w Kościele, a szczególnie w Kościele w Polsce namnożyło się nam trochę takich proroctw (…) Nie neguje oczywiście, że Pan Bóg może mówić w historii świata. Oczywiście, że może. Ale chciałbym, żebyśmy nieustannie wracali do źródła. I właśnie dlatego zajmiemy się w tych rekolekcjach Starym Testamentem” – podkreśla dominikanin.

Te rekolekcje będą polegały na tym, że w każdym odcinku będę chciał Wam pokazać jedno proroctwo, jedną wizję, jeden sen, jeden symbol i spróbuję je trochę rozczytać, pokazać, po co to wszystko zostało nam dane. Dlatego, że jestem przekonany, że te wszystkie prorocze wizje z Pisma świętego są bardzo konkretnie skierowane do każdego z nas. One są nie tylko o historii świata i o tym, że Pan Bóg działa na przestrzeni dziejów… Każde proroctwo Pisma, każda wizja, opowiada o Tobie, o Twoim sercu i o tym, co się w nim dzieje” – mówi o. Szustak.

Rekolekcje będą publikowane na portalu Stacja7 codziennie od Środy Popielcowej, w każdy kolejny dzień Wielkiego Postu o godzinie 20:00 (oprócz sobót i niedziel).

Straaaaszne rekolekcje [WIDEO]
4.8 (80%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze