Bóg

fot. cathopic

Taka postawa przeszkadza Bogu w działaniu

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jest taka postawa człowieka, która niemal uniemożliwia Bogu działanie. Bóg nie może nas przecież do niczego zmusić.

Niedowiarstwo potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy Boży plan. Dziwimy się czasem, że tak długo modlimy się o cud, albo pozytywne rozstrzygnięcie jakiejś sprawy, ale bez efektu. Może przyczyną jest właśnie brak zaufania, który blokuje działanie Boga w naszym życiu. Taką sytuację mamy opisaną w Ewangelii wg św. Marka.

>>> 5 rzeczy, których Bóg zrobić nie może

„Wyszedł stamtąd i przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim. A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony». I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał” (Mk 6, 1-6).

fot. cathopic

„Nie mógł tam zdziałać żadnego cudu” – czytamy. Nie mógł nie dlatego, że nie chciał, albo zabrakło Mu determinacji. Nie mógł nic zdziałać, bo przeszkodą był brak wiary wśród ludzi, których spotykał. Kiedy w relacji z Bogiem coś nie wychodzi, zaczynamy podejrzewać, że chce nam zrobić na złość, nie jest po naszej stronie lub po prostu nie interesuje się naszymi potrzebami. Tymczasem przyczyna najpewniej jest po naszej stronie.

>>> Tego grzechu Bóg nie może wybaczyć [WIDEO]

Może być też tak, że mamy wielkie zaufanie do Boga, ale mimo tego nasze prośby nie zostają wysłuchane. Jest przecież też taka możliwość, że trudne doświadczenia, które przechodzimy, choć są trudne, są częścią Bożego planu. Mimo próśb Bóg nie chce nam ich zabrać, bo czemuś mają służyć i wzmocnić nas w przyszłości.

Przyjmujmy Boga z pełnym zaufaniem. Wtedy będzie mógł zdziałać w naszym życiu prawdziwe cuda. Choć wcale nie musi oznaczać to, że nasze życie będzie komfortowe i łatwe. Z całą pewnością będzie jednak otwarte na Boże działanie.

Zobacz także
Wasze komentarze