Te cytaty świętych na zawsze zmienią Twoje uczestnictwo w Eucharystii

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Święci rozumieli i przeczuwali jak ogromne znaczenie ma dla każdego człowieka Eucharystia. Te cytaty pomogą nam zastanowić się nad własnym postrzeganiem tej największej Tajemnicy.

Wielkim nieszczęściem jest zaniedbywanie tego Bożego posiłku na pustyni życia. To tak, jakby ktoś umierał z głodu obok suto zastawionego stołu. (św. Jan Maria Vianney)

Tego, kto przyjmuje Zbawiciela w Komunii Świętej, coraz bardziej będzie pociągało na co dzień życie Boże; będzie wzrastał w Mistycznym Ciele Chrystusa, a jego serce ukształtuje się na wzór serca Bożego. (św. Edyta Stein)

Każdy potrzebuje Komunii: dobrzy, aby pozostali dobrymi, i źli, aby stali się dobrymi. (św. Jan Bosko)

Komunia nie jest dla świętych, a dla tych, którzy chcą stać się święci. Leki podaje się chorym, jak słabym daje się jeść. (św. Jan Bosko)

Rzeczywista obecność Ciała i Krwi Chrystusa w Eucharystii nie da się rozpoznać zmysłami ani rozumem, a tylko wiarą. (św. Tomasz z Akwinu)

Ten sam skutek, jaki męka Chrystusa wywołała w świecie, Eucharystia wywołuje w każdym człowieku. (św. To­masz z Akwinu)

Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów. (św. Teresa z Lisieux)

Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię Świętą. (św. Ojciec Pio)

 

Póki nie jesteśmy pewni, że nasze sumienie jest obciążone ciężką winą nie należy zaprzestawać przyjmowania Komunii świętej. (św. Ojciec Pio)

[Zobacz także: 6 powodów, dla których warto uczestniczyć we mszy świętej

Te cytaty świętych na zawsze zmienią Twoje uczestnictwo w Eucharystii
5.5 (90.91%) 11 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze