zdjęcie poglądowe, fot. youtube.com

Tokio 2020: Polscy siatkarze wygrywają z Wenezuelą 3:1!

Zwycięstwem Polaków nad Wenezuelą zakończył się mecz trzeciej kolejki grupy A w olimpijskim turnieju siatkówki męskiej. Nasza reprezentacja pokonała drużynę z Ameryki Południowej 3:1.

Chociaż zapowiadało się, że polscy zawodnicy nie dadzą rywalom żadnych szans, Wenezuelczycy odrobili część strat i pokonali naszą drużynę w trzecim secie. Reprezentacja Polski szybko jednak przełamała złą passę i w czwartym secie już do końca kontrolowała przebieg gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 na korzyść biało-czerwonych. Kolejne partie kończyły się natomiast wynikami: 25:16, 25:13, 18:25 i ostatni, czwarty set 25:15 .

Najwięcej emocji przyniósł przedostatni set, w którym do głosu doszedł atak Wenezuelczyków. Nasza reprezentacja oddała prowadzenie i szybko stało się jasne, że trudno będzie obronić wynik spotkania bez straty seta. Ostatecznie potrzebne było rozegranie czwartego seta, w którym nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca.

Polacy zmierzą się jeszcze z gospodarzami turnieju, Japonią, a także z reprezentacją Kanady. Pierwsze ze spotkań zawodnicy rozpoczną w piątek 30 lipca, o godz. 7:20 czasu polskiego. Mecz z drużyną kanadyjską rozegrany zostanie w niedzielę, 1 sierpnia o 2:00 czasu polskiego.