Tokio 2020: znakomity występ polskich kajakarek! Mamy srebrny medal

Polskie kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w finale wyścigu na dystansie 500 metrów. Wygrały Nowozelandki, trzecie były Węgierki.

Walka o olimpijskie srebro toczyła się do ostatnich chwil. Polki o tysięczne sekundy wyprzedziły zespół z Węgier. To trzeci medal dla Polski na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Warto podkreślić, że Karolina Naja stała się tym samym jednym z najbardziej utytułowanych polskich olimpijczyków. To jej trzeci medal na tego typu imprezie sportowej. Jak informuje Łukasz Bok, tylko czterech polskich sportowców ma więcej medali letnich igrzysk olimpijskich niż Naja.

Karolina Naja i Anna Puławska w wyścigu finałowym K2 500 m w kajakarskich regatach. Nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce zdobywając srebrne medale. Fot. PAP/Leszek Szymański