fot. PAP/Marcin Bielecki

Trąba powietrzna nad Ustroniem Morskim. Wiatr porwał domki letniskowe [ZDJĘCIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej nad Ustroniem Morskim – informuje rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Poprzewracane domki holenderskie, porozrzucane wkoło ich elementy i uszkodzone auta – tak wygląda teren, nad którym przeszła w piątek w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie) trąba powietrzna. Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych.

fot. PAP/Marcin Bielecki


Trąba powietrzna przeszła przez prywatny teren, na którym stoi co najmniej kilkadziesiąt podobnych domków holenderskich . Domki, które zostały uszkodzone, stały na skraju pola, po zewnętrznej stronie. Żywioł poprzewracał kilka domków, a ich fragmenty porozrzucał dookoła. 

W związku z burzami, które w ciągu kilkudziesięciu minut przeszły w województwie zachodniopomorskim, odnotowano 36 zdarzeń z powalonymi drzewami, głównie w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Aktualnie odnotowywane są zdarzenia w powiatach: świdwińskim i kołobrzeskim.

fot. PAP/Marcin Bielecki

Alerty IMGW

Przed burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek mieszkańców 12 województw. W centralnej Polsce alerty mają drugi stopień. Dla Małopolski IMGW wydał ostrzeżenie przed ulewami. Wolne od alertów są trzy województwa: zachodniopomorskie, podkarpackie i lubelskie. Alerty drugiego stopnia w skali trzystopniowej ogłoszono w województwach: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, łódzkim i częściowo: mazowieckim, pomorskim i dolnośląskim. Tam wystąpić mogą burze z gradem oraz wiatr osiągający w porywach nawet 100 km/h. Alerty pierwszego stopnia przed burzą wydano natomiast dla województw: świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego oraz dla części woj. pomorskiego i dolnośląskiego. Tam porywy wiatru osiągać mają ok. 90 km/h.

 

Galeria (8 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze