fot. Lupi/MOAS

Tunezja: zatonęła łódź z migrantami

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Łódź z 86 migrantami na pokładzie, która wyruszyła z Libii, zatonęła w środę wieczorem u wybrzeży Tunezji; 82 osoby są uznane za zaginione – poinformowała w czwartek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Do zdarzenia doszło nieopodal miasta Dżardżis.

Jak wyjaśniła szefowa IOM na Tunezję Lorena Lando, tunezyjskim rybakom, którzy podpłynęli ratować jednostkę tonącą w Morzu Śródziemnym, udało się wyciągnąć z wody czterech mężczyzn. Nie znaleźli jednak żadnego z pozostałych 82 pasażerów.

Jeden z uratowanych, mężczyzna pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej, zmarł w nocy; trzech pozostałych ocalałych przebywa w szpitalu.

Według danych IOM w sumie od początku tego roku w Morzu Śródziemnym utonęło 597 migrantów usiłujących dotrzeć do Europy. Ponad połowa z nich zginęła, płynąc tzw. szlakiem centralnym, z wybrzeży libijskich.

Zdaniem tej międzynarodowej organizacji w sumie od stycznia do czerwca nielegalnie dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne udało się ponad 27,8 tys. migrantów, co jest liczbą o 35 proc. mniejszą niż w tym samym okresie roku 2018.

Zobacz także
Wasze komentarze