Fot. pixabay

W świecie all inclusive. Jak sobie radzić z wakacyjną zazdrością? 

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ty jesteś w pracy, nie masz pieniędzy albo urlopu na wakacyjny wyjazd, a tymczasem twoi znajomi publikują coraz to nowe zdjęcia ze swojego odpoczynku, nie mówiąc już o znanych osobach, które relaksują się w luksusowych kurortach. Jak nie dać się wakacyjnej zazdrości? 

Wakacje dla siebie czy dla innych? 

Może na początku warto się zastanowić, czy zależy ci przede wszystkim na prawdziwym wypoczynku, czy może jednak na podziwie koleżanek oraz kolegów i klikniętych serduszkach w mediach społecznościowych na widok twoich relacji? 

Palmy i niesamowite widoki to nie wszystko 

Bo wbrew pozorom to mogą być zupełnie dwa różne cele. Jeśli dojdziesz do wniosku, że stawiasz na relaks, to mamy dobrą wiadomość. Można odpocząć, nie wyjeżdżając nawet ze swojej miejscowości. Oczywiście – miło jest podziwiać palmy czy górskie szczyty, ale to na pewno nie ekskluzywne czy egzotyczne miejsce jest gwarancją udanych wakacji 

Kierunek: wdzięczność 

A kto powiedział, że na działce, w parku, w przydomowym ogródku czy na wsi „zabitej deskami” nie można wypocząć na całego? Doceniajmy to, co mamy. Pamiętajmy też, że o relaks tu chodzi, a nie o imponujące zdjęcia na Instagramie. 

Fot. pixabay

I Bóg stworzył weekendy 

Jeśli nie uda Ci się pojechać na kilku czy kilkunastodniowy urlop, zawsze pozostają weekendy albo nawet jeden wolny dzień, który można wykorzystać na rekreację. Na pewno w Twojej okolicy znajdzie się choć jedno takie miejsce, które sprzyja odpoczynkowi 

Gdy nie uda Ci się choć na krótko wyjechać na wakacyjny wypoczynek, to pomyśl, co lubisz robić, co sprawia ci przyjemność, relaksuje oraz odrywa od codzienności i monotonii. Zastanów się, jak możesz wpleść te czynności w swój plan dnia, a potem działaj – odpoczywaj. 

Wnioski z wakacji 

Jeśli marzą ci się wakacyjne wojaże, a teraz nie możesz sobie na nie pozwolić, to nie oznacza, że w przyszłości będzie tak samo. Oczywiście życiowe okoliczności są różne, jednak wizje wymarzonych wakacji mogą stać się impulsem do istotnych zmian. Często lepsza organizacja czasu pracy, dobre wykorzystywanie dni wolnych czy umiejętność oszczędzania pieniędzy mają znaczny wpływ na przyszłośćMasz cały rok na to, by siebie pozytywnie zaskoczyć, a w nagrodę udać się na super wakacje.  

Nie da się mieć wszystkiego, więc… 

Nowy tablet, telefon, zegarek i torebka, a w międzyczasie kilka krótkich wyjazdów. Na ziemi nie da się mieć wszystkiego, dlatego jeśli marzą ci się bardziej kosztowne wakacje, to z wyprzedzeniem warto je uwzględnić w swoich wydatkach. Nie bez powodu mówi się, że jeśli na coś dłużej się czeka, to smakuje jeszcze lepiej, więc nic straconego. 

#Reallife 

Ponownie wracamy do mediów społecznościowych. Każdemu, kto publikuje perfekcyjne fotki z wakacji oraz fotografie obrazujące idealne relacje międzyludzkie, życzę, aby w jego prawdziwym życiu również było tak dobrze jak na zdjęciach. Nie dajmy się zwieść pozorowi, że fikcyjny świat all inclusive jest lepszy od nieidealnego, choć rzeczywistego życia. Życzę Wam prawdziwych wakacji pełnych burz, ale i gorącego słońca. 

 

 

Zobacz także
Wasze komentarze