????????????????????????????????????

W Wielkopolsce rodzina jest ważna

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

23 września – w dniu, w którym ulicami Poznania maszerowała tzw. parada równości, w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie rodzin pod hasłem „Wielkopolska stawia na rodzinę”. Rodzinę jako związek mężczyzny i kobiety.

Spotkanie odbyło się już po raz drugi. W ubiegłym roku pogoda pozwoliła na zorganizowanie festynu przed urzędem, jednak w tym roku wszystko odbywało się wewnątrz budynku.

Fot. poznan.uw.gov.pl

W 2016 r. Rada Rodziny przy wojewodzie wielkopolskim napisała w oświadczeniu:

Rodziny nie trzeba definiować, bowiem zdefiniowała się sama przed wiekami jako wspólnota kobiety i mężczyzny, jako miejsce przychodzenia na świat ich dzieci.

W tym roku na spotkaniu rodzinom wielodzietnym z terenu Wielkopolski zostały wręczone pamiątkowe Medale Witolda Celichowskiego. Pięć rodzin wyróżnionych zostało „za godną naśladowania postawę rodzicielską”. Jedna ze zwycięskich rodzin – rodzina Błaszczyńskich z Poznania, nie ukrywała zaskoczenia.

– Jestem na tym wydarzeniu po raz pierwszy. Zostaliśmy poinformowani, że nasza rodzina została wyróżniona medalem Witolda Celichowskiego w dowód uznania za godną do naśladowania postawę rodzicielską. Ktoś nas do tej nagrody zgłosił i szczerze mówiąc, byliśmy tym zaskoczeni. Dlatego właśnie się tutaj pojawiliśmy i cieszymy się, że mogliśmy się w tym uczestniczyć – mówi Jakub Błaszczyński, ojciec jednej z wyróżnionych medalem rodzin.

Jednak na spotkaniu obecne były również inne osoby. – Przyszłam tutaj z narzeczonym oraz moim rodzeństwem i rodzicami, ponieważ chciałam uczestniczyć we wydarzeniu, które wspiera rodzinę. Sama uważam, że rodzina jest najważniejszą społeczną komórką, i powinniśmy żyć w mieście, które daje wiele możliwości rozwoju tej społecznej tkanki – mówi Teresa Tomczyk, uczestniczka wydarzenia.

Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród za udział w konkursie plastycznym „Ja i moja rodzina”. Dzieci uczestniczące w konkursie dowolnymi technikami plastycznymi przedstawiły własny sposób postrzegania rodziny, wzajemnych relacji, a także sposobów wspólnego spędzania czasu.

Fot. poznan.uw.gov.pl

Podczas uroczystości wystąpił chór Kids Gospel Joy, a galę zakończyło spotkanie autorskie z pisarką Elizą Piotrowską – tłumaczką, autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

Fot. poznan.uw.gov.pl

Zobacz także
Wasze komentarze