Wakacyjne premiery familijne
Tegoroczne wakacje przynoszą dzieciom i ich rodzicom wiele filmowych emocji. W lipcu na wielkim ekranie pojawiły się między innymi „Minionki: wejście Gru”, a już 29 lipca wejdzie „DC Liga Super-Pets”, a w sierpniu „Kurozając i zagadka chomika ciemności” i „Jak zostałem Samurajem”.
Od 1 lipca, widzowie mogą oglądać na wielkim ekranie animację „Minionki: Wejście Gru”. Łączy ona w sobie to, za co świat pokochał produkcje Illumiation – niezwykły, cięty humor, odniesienia do popkultury, emocje, znakomitą muzykę oraz nieokiełznaną akcję. W kolejnej części jednej z najpopularniejszych animowanych serii widzowie poznają historię o tym, jak złoczyńca nr 1 na świecie poznał Minionki, a potem stworzył najbardziej nikczemną ekipę. Mierzył się z najbardziej niebezpiecznymi przestępcami świata. Na długo przed tym, jak został panem zła, Gru jest zaledwie 12-letnim chłopcem mieszkającym na przedmieściach, pracującym w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem. Długo jednak nie odnosi żadnego znaczącego sukcesu. Kiedy spotyka Minionki, w tym Kevina, Stuarta, Boba oraz Otto łączy z nimi swoje siły. Razem budują pierwszą kryjówkę, projektują niezwykła broń i w końcu wykonują pierwsze misje.
Thor: Miłość i grom
8 lipca premierę miał „Thor: Miłość i grom” wytwórni Marvel. Dla młodszych fanów tej serii będzie on dostępny z dubbingiem. Film ukazuje Boga Piorunów w obliczu wyzwania, z jakim dotąd się nie zetknął – konieczności znalezienia wewnętrznego spokoju. Natomiast 15 lipca do kin weszła animacja „Niezgaszalni”. Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. 22 lipca na widzów będzie czekała produkcja „Pamiętniki tatusia Muminka” – opowieść o dzieciństwie i młodości Tatusia Muminka a także o tym jak poznał Mamę Muminka.
DC Liga Super-Pets
29 lipca premierę będzie miała animacja „DC Liga Super-Pets”. W filmie superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów. Stern, doświadczony scenarzysta i konsultant przy filmach z serii LEGO®, debiutuje w roli reżysera pełnometrażowej animacji.
>>> Dlaczego ciekawi nas film, w którym właściwie nic się nie dzieje?
Lena i Śnieżek
5 sierpnia do kin wejdzie „Lena i Śnieżek” – niezwykle ciepła opowieść o nieśmiałej nastolatce i przygarniętym przez nią lwiątku. Czy wielka przyjaźń pomoże im stawić czoła zagrożeniom ze strony przemytników zwierząt oraz szkolnych chuliganów? Odpowiedź rozbawi i zachwyci wszystkich widzów. Nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy w obsadzie filmu szybko rozpoznają znane twarze Roberta Kneppera i Wade’a Williamsa – gwiazd kultowego serialu „Prison Break”. Tydzień później, 12 sierpnia do kin trafi animacja „Kurozając i zagadka chomika ciemności”, w której uzależniony od przygód pół kurczak a pół zając walczy o miłość i akceptację, mimo swojej inności. 19 sierpnia najmłodsi widzowie będą mogli się wybrać na animację „Marmaduke – pies w rozmiarze XXL”.
Jak zostałem Samurajem
Tegoroczne wakacje zakończy 28 sierpnia premiera „Jak zostałem Samurajem”. To porywająca komedia animowana dla całej rodziny. Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Uparty z niego zwierzak, więc przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego wojownika. Idzie mu całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze gotowy, gdy przychodzi chwila próby. Legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, przypływa na wyspę, by przegnać z niej wszystkie koty, kotki i kocięta. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom. „Jak zostałem Samurajem” to film współtwórców sukcesu takich animacji jak „Król lew”, „Jak wytresować smoka”, „Kung Fu Panda” i „Madagaskar 2”.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |