Fot. x.com

Warszawa: w Dniu Dziecka Zaginionego stolica rozświetli się na niebiesko

W sobotę z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego w Warszawie wiele budynków zostanie podświetlonych na niebiesko. W mieście, w metrze i w autobusach pojawią się grafiki z numerem telefonu w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka: 116-000.

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego obchodzony jest na całym świecie 25 maja. Jego symbolem jest kwiat niezapominajki i kolor niebieski – czytamy w komunikacie przekazanym PAP.

Jego autorzy poinformowali, że w sobotę 25 maja Warszawa rozświetli się na niebiesko, a dzień wcześniej na ekranach w warszawskich autobusach, w metrze i na zewnętrznych ekranach w przestrzeni miejskiej pojawią się grafiki z numerem 116-000 – telefonem w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka i z kwiatami niezapominajki.

Na kolor niebieski zostaną podświetlone m.in. siedziby: Komendy Głównej Policji i Biura Rzecznika Praw Dziecka, Pałac Kultury i Nauki i most Śląsko-Dąbrowski. Numer 116-000 pojawi się na fasadzie Stadionu Narodowego i budynku Warsaw Spire, który także pokryje się niebieską iluminacją. Komunikat informujący o Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego i o numerze 116-000 pojawi się na stadionie Legii podczas zaplanowanego w tym dniu meczu z Zagłębiem Lubin.

>>> Raport NFZ: w 2035 r. na świecie będą 4 mld osób z nadwagą lub otyłością

Z danych Komendy Głównej Policji, obejmujących lata 2019-2022, wynika, że każdego roku w Polsce zgłaszanych jest około 2 tys. zaginięć osób małoletnich. Znacząca większość z nich odnajduje się już w pierwszej czy w drugiej dobie od zgłoszenia zaginięcia, ale zdarza się, że mimo zaangażowania wszelkich możliwych sił, środków i metod los zaginionego dziecka pozostaje nieznany.

Kampania ma uwrażliwić społeczeństwo na problem zaginięć dzieci i skłonić do dyskusji o tym, co można zrobić, aby takich spraw było jak najmniej. Organizują ją Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji. Patronat nad wydarzeniem objęła rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze