Bruksela, Belgia 20.10.2016. Premier Beata Szydło (C), wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymañski (L) i stały przedstawiciel RP przy Unii Europejskiej Jarosław Starzyk (P) podczas rozmów plenarnych na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, 20 bm. Na szczycie omawiana bêdzie miêdzy innymi unijna polityka migracyjna i stosunki z Rosją. (sko) PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: we wtorek o godz. 10 sprawozdanie z pracy rządu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

We wtorek o godz. 10 w KPRM zaplanowano sprawozdanie z pracy rządu; przewidziane jest wystąpienie premier Beaty Szydło – poinformowało w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu.

Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Beaty Szydło 16 listopada 2015 roku. 

Beata Szydło, podsumowując w poniedziałek w wywiadzie dla TVP pierwszy rok swojego rządu podkreśliła m.in., że rząd PiS wprowadził dużo rozwiązań skierowanych do zwykłych ludzi. „Potrafiliśmy zwrócić się do zwykłych ludzi, potrafiliśmy pokazać, że Polacy mogą godnie żyć, mogą czuć się bezpiecznie” – powiedziała szefowa rządu. Zmianą jakości rządzenia nazwała programy „500 Plus” i „Mieszkanie Plus”. Zaznaczyła, że obecnie przychodzi czas na gospodarkę. 

„Na pewno nie uniknęliśmy błędów, dla mnie to jest oczywiste, ale też różnimy się od naszych poprzedników, bo z błędów wyciągamy wnioski i naprawiamy to, co nam nie wyszło – mówiła szefowa rządu.

„Mogę powiedzieć, że nie udało nam się wprowadzić pewnych zmian, które planowaliśmy, tak jak podatek handlowy, ale z drugiej strony wysłuchaliśmy głosu ludzi, którzy powiedzieli, że to nie są dobre rozwiązania i będziemy teraz musieli to skorygować – powiedziała premier. – Na pewno mogliśmy zrobić więcej i szybciej pewne rzeczy, ale nie mam poczucia porażki”. 

foto. PAP/

Warszawa: we wtorek o godz. 10 sprawozdanie z pracy rządu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze