fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO

Watykan: w styczniu pierwszy kongres nt. duszpasterstwa osób starszych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Watykańska Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia organizuje w styczniu pierwszy światowy kongres poświęcony duszpasterstwu osób starszych. Dedykowany jest osobom, które w konferencjach episkopatów, wspólnotach, ruchach i innych strukturach zajmują się duszpasterstwem seniorów.

fot. unsplash


Kongres zatytułowany „Bogactwo wielu lat” jest odpowiedzią na wielokrotnie podejmowaną przez papieża Franciszka potrzebę podejmowania dialogu międzypokoleniowego a także wyzwań Kościoła wobec starzejących się społeczeństw w różnych częściach świata. Odbędzie się on w Rzymie 29-31 stycznia 2020 roku.

>>> Poznański szpital łączy seniorów z juniorami

Podobnie jak w przypadku innych podobnych konferencji, celem jest m.in. stworzenie okazji do poznania się i nawiązania współpracy dla osób odpowiedzialnych za podobne zagadnienia w różnych wspólnotach i strukturach Kościoła powszechnego. Program kongresu podzielony jest na trzy obszary tematyczne: Kościół z osobami starszymi i dla nich, osoby starsze i rodzina oraz powołanie osób starszych.

fot. unsplash

>>> Seniorzy też mają swoją Lednicę [WIDEO] 

Choć oficjalnie zapisy są już zamknięte, osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu wciąż mogą pisać na adres: [email protected] Do tej pory udziału nie zgłosili jeszcze uczestnicy z Polski. Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie: www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/en/eventi/2020/la-ricchezza-degli-anni.html

Zobacz także
Wasze komentarze