Seniorzy też mają swoją Lednicę [WIDEO]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
5. edycja Lednicy Seniora odbędzie się 1 września na Polach Lednickich. W tym roku seniorzy spotkają się pod hasłem „Jestem młody duchem”. „Przybędziemy na Lednicę, żeby spotkać się ze spojrzeniem Boga. To w Jego obliczu spróbujemy odnaleźć swoją prawdziwą twarz. W Nim odkryjemy swoje „Jestem”.” – zapowiadają.

„Pragniemy, by na tę Lednicę poczuli się zaproszeni wszyscy, którzy są młodzi duchem, którzy nie byli na XXII Spotkaniu Młodych 2 czerwca, czy na Lednicy Dziecka, ci, którzy pragną poznać dzieło Ojca Jana, chcą się z nami pomodlić i wspólnie wybrać Chrystusa pod Bramą – Rybą” – podkreślają o. Mateusz Kosior OP i o. Wojciech Prus OP, duszpasterze wspólnoty LEDNICA 2000. Seniorom mogą towarzyszyć dzieci i wnuki.

Zdjęcie: logo tegorocznej edycji seniorskiej Lednicy

Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa „Jestem młody duchem”. – „Jestem” to synteza ukochanego przez o. Jana W. Górę OP i powtarzanego za świętym Janem Pawłem II zdania: ,,Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego” – zaznaczają organizatorzy spotkania.

„Przybędziemy na Lednicę, żeby spotkać się ze spojrzeniem Boga. To w Jego obliczu spróbujemy odnaleźć swoją prawdziwą twarz. W Nim odkryjemy swoje „Jestem”. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach, będziemy ten zachwyt przekazywać innym” – zapowiadają organizatorzy.

Pola Lednickie otworzą się dla uczestników spotkania w sobotę o 9:00. W południe zostanie odprawiona Msza św. z konferencją, którą wygłosi o. Mirosław Nowak OP. Z kolei o 15:00 zebrani odmówią wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie „Jestem” i adoracji o godzi 17:00 nastąpi uroczyste przejście przez Bramę-Rybę. Przez cały dzień będzie również możliwość odwiedzenia Muzeum-Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich. Organizatorzy zachęcają również wolontariuszy do pomocy przy organizacji Lednicy Seniora.

W tym roku na Lednicę Seniora można zapisać się również drogą internetową. Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie: zapisy.lednica2000.pl. Rejestrować można się indywidualnie, a także grupy, których jest się opiekunem.

Seniorzy też mają swoją Lednicę [WIDEO]
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze