fot. pixabay

Wenecja: książka z biblioteki przypłynie łodzią do czytelnika

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Wenecji książka z biblioteki przypłynie do czytelnika specjalną łodzią. To nowa inicjatywa w ramach współpracy między tamtejszymi bibliotekami, które postanowiły ułatwić mieszkańcom zdobycie upragnionej lektury.

„Sieć bibliotek Wenecji” – tak oznakowana jest łódź pływająca po tamtejszych kanałach. Z inicjatywy władz miejskich załoga służy pomocą miłośnikom książek, którzy mieszkają w historycznym centrum i na okolicznych wyspach.

>>> Recenzje naszych dziennikarzy na wakacje. Pobierz ebooka!

Urząd miasta poinformował, że dzięki nowej usłudze poszukiwaną przez czytelnika książkę niedostępną w jego najbliższej bibliotece można szybko sprowadzić łodzią z innej placówki.

Fot. pixabay

W ten sposób książki będą także dostarczane bezpośrednio do domów osób starszych. Jak podkreślono, seniorzy zmuszeni do domowej izolacji dotkliwie znieśli długą kwarantannę z powodu pandemii. Dlatego postanowiono wyjść im naprzeciw i umilić życie książkami, po które nie muszą chodzić.

Przypomina się, że władze Wenecji zainwestowały w ostatnich latach duże środki w miejskie biblioteki. Niedawno zostały otwarte dwie następne. Teraz wszystkie połączy łódź pełna książek na pokładzie.

Zobacz także
Wasze komentarze