fot. LARRY W. SMITH, PAP/EPA.

Własnymi ciałami osłonili 2-miesięcznego synka, sami zginęli

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Jordan i Andre Anchondo w sobotę wybrali się na zakupy do centrum handlowym w El Paso. Nic szczególnego, ot zwykła sobota. Gdy padły strzały, troszczyli się przede wszystkim o dwumiesięcznego synka. Sami zginęli od kul, byli wśród 21 ofiar 21-letniego napastnika. Dziecko przeżyło…

fot. LARRY W. SMITH, PAP/EPA.


Bliscy pary są zgodni, że ocalało ono przede wszystkim dzięki poświęceniu rodziców. Jordan i Andre to rodzice trojga dzieci: pięcioletniego, dwuletniego i dwumiesięcznego. Najmłodsze wzięli ze sobą. Krótko przed wizytą w supermarkecie odwieźli pięcioletnią córkę na zajęcia (dziewczynka jest cheerleaderką). Kiedy Andre usłyszała pierwszy wystrzał, rzuca się, aby ochronić żonę i synka. – Stanął przed napastnikiem, ochraniając swoją żonę, która zasłoniła dziecko – opowiadała „Guardianowi” Monique Terry, 21-letnia kuzynka Jordan. – To wyjaśnia, jaką Jordan była osobą, oddałaby wszystko, aby chronić swoje dziecko – dodała.

fot. LARRY W. SMITH, PAP/EPA.


Siostra Jordan, Leta Jamrowski, o śmierci kobiety dowiedziała się tego samego dnia. – Po zbadaniu ran dziecka powiedziano mi, że moja siostra próbowała je ochronić – powiedziała w rozmowie z Associated Press. – Kiedy została postrzelona, przewróciła się na dziecko, dlatego złamała mu kilka kości. Ono żyje, bo ona oddała za nie własne życie – dodała. Dwumiesięczne niemowlę ma złamane dwa palce, jest pod opieką lekarzy.

fot. LARRY W. SMITH, PAP/EPA.


To bardzo trudne. Jordan była światłem w naszej rodzinie – powiedziała jedna z kuzynek zastrzelonej kobiety. – Jej śmiech był zaraźliwy, zawsze sprawiała, że mieliśmy lepszy nastrój. Zawsze dostrzegała w ludziach to co najlepsze – wspominała. Małżeństwo niedawno świętowało pierwszą rocznicę ślubu. – Wzajemnie się uzupełniali, byli perfekcyjnie dobrani – mówią ich bliscy. Dzieci Jordan i Andrego nie rozumieją jeszcze, co się wydarzyło. Według rodziny najstarsza wciąż pyta, gdzie są mama i tata.

Do zamachu doszło w sobotę. 21-letni napastnik ranił 26 osób i zabił 21. Mężczyznę ujęto, został oskarżony o zabójstwo. Prokuratura w El Paso ogłosiła, że stan Teksas zamierza domagać się dla niego kary śmierci. Tuż po tym zamachu doszło do kolejnej tragedii – napastnik zabił 9 osób w Dayton.

Galeria (7 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze