Wylosuj własnego Patrona na 2017 r.

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Tradycyjnie we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w nowym roku, odbywa się uroczyste losowanie rocznych Patronów. Od 1 stycznia 2017 roku może to uczynić również każdy wierny, za pośrednictwem strony internetowej:

https:// www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/

Wraz z Patronem każda siostra otrzymuje także intencję, w której ma się modlić, oraz przesłanie. Patronów losują także osoby związane ze Zgromadzeniem – kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” na Facebooku.

– Niech święci Patronowie wspierają nas, niech pomagają coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa objawiającego światu miłosierną miłość Boga! – zachęcają członkinie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wielką wagę do tego wydarzenia przywiązywała św. Siostra Faustyna. „Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów – pisała w ‚Dzienniczku’. – Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: Jestem twoim patronem, czytaj. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: „Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia”. Serce mi zadrgało z radości” – wyznała s. Faustyna.

Zobacz także
Wasze komentarze