fot. Justyna Nowicka

Zaadoptuj księdza na Adwent

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów zaprasza do podjęcia modlitwy za wybranego księdza w ramach postanowienia adwentowego. – Kapłani potrzebują modlitwy. Kościół potrzebuje świętych kapłanów – zachęcają organizatorzy akcji.

To modlitewne wsparcie jest już coroczną tradycją. Adopcję można podjąć w intencji dowolnie wybranego kapłana. Można też zgłosić się do organizatorów akcji za pośrednictwem strony ddak.wordpress.com z prośbą o przydzielenie kapłana, który prosi o modlitwę. Adopcja podjęta na czas Adwentu rozpoczyna się od pierwszej niedzieli tego okresu liturgicznego trwa do 24 grudnia włącznie (adopcje podjęte na ten czas można przedłużyć w dowolnie wybranym momencie). Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów powstało po to, by zrzeszać ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we mszy św.

ksiądz

Fot. Cathopic


Do modlitwy za osoby duchowne zachęcała też akcja „Misjonarz na Post„, która w tym roku została dostrzeżona i nagrodzona podczas gali rozdania nagród „Benemerenti in Opere Evangelizationis”.

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o pasterzach Kościoła w bardzo negatywny sposób. Nie wszystkie rewelacje, które do nas docierają są prawdą, lecz nie da się ukryć, że wśród wielu plotek i powtarzanych opinii znajdują się i te, które niestety pokrywają się z rzeczywistością  (ddak.wordpress.com).

Akcja rozpoczęła się w 2010 r., jest inicjatywą katolików świeckich. Dzieło obejmuje tych, którzy przyjęli sakrament święceń, czyli są: diakonami, prezbiterami lub biskupami. Modlić się można za wszystkich kapłanów – za tych, którym coś zawdzięczamy ale i za tych, którzy po ludzku są trudni lub kapłaństwo porzucili. Mogą to być kapłani katoliccy z dowolnego kraju, dowolnej diecezji i dowolnego zgromadzenia. Księdza nie trzeba pytać o zgodę na adopcję. Osoba adoptująca decyduje, czy powiadomić kapłana o modlitwie i o tym, kto ją podjął. Modlić należy się codziennie ale w formie dowolnej. Adoptować księdza można na dowolny okres – zarówno na tydzień jak i na zawsze, podejmując tzw. adopcję stałą. Adopcję na czas określony można w każdym momencie przedłużyć. Od początku akcji adoptowano łącznie: 11 347 kapłanów, podjęto 18 424 adopcje. Obecnie opieką modlitewną otoczonych jest: 6 412 księży. Na nadchodzący Adwent podjęto 32 zobowiązania do modlitwy za księży.

>>> Margaretki: nieustannie modlą się za księży

Zobacz także
Wasze komentarze