2019. EPA/Domic Lipinski

Znamy imię syna Meghan i Harry’ego. Królowa już zobaczyła prawnuka!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nowo narodzony syn Harry’ego i księżnej Meghan będzie się nazywał Archie Harrison Mountbatten-Windsor – poinformowały w środę służby prasowe brytyjskiej rodziny królewskiej. Opublikowano także zdjęcie z chwili, gdy zobaczyła go po raz pierwszy prababcia – królowa Elżbieta II.

Na fotografii widać, jak 93-letnia monarchini – której towarzyszy także jej 97-letni mąż, książę Filip – uśmiecha się do swojego ósmego prawnuka. Młodym rodzicom towarzyszyła także matka byłej aktorki, Doria Ragland.

EPA/Chris AllertonWcześniej para książęca pokazała po raz pierwszy swoje dziecko przedstawicielom mediów, pozując do zdjęć w holu św. Jerzego na zamku w Windsorze i odpowiadając na kilka pytań ze strony dziennikarzy. „Ma przesłodki temperament, jest naprawdę spokojny. To magiczne, wspaniałe. Mam dwóch najlepszych chłopaków na świecie, więc jestem naprawdę szczęśliwa” – mówiła księżna, dodając, że spotkanie z monarchinią „będzie miłym momentem wejścia (syna) do rodziny”.

EPA/Domic Lipinski37-letnia Meghan podziękowała także za „miłe życzenia i dobro” okazane parze w ostatnich dniach przez miliony osób, które obserwowały medialne zamieszanie wokół najmłodszego członka rodziny królewskiej. „To było niczym sen; to wyjątkowe kilka dni” – dodała z uśmiechem.

Z kolei szczęśliwy Harry mówił, że syn „zmienia się każdego dnia”. Żartował jednocześnie – odnosząc się do swojego rudego zarostu – że dziecko „już też ma lekki zarost”. „Rodzicielstwo jest wspaniałe” – zapewnił 33-letni książę, dodając, że chce się skupić na tym, aby „spędzić nieco cennego czasu” ze swoim synem.

EPA/Domic LipinskiUrodzony w poniedziałek rano Archie jest ósmy w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, ale z biegiem lat będzie prawdopodobnie spadał na dalsze miejsca, bo przed nim znaleźliby się m.in. ewentualni potomkowie trójki dzieci starszego brata Harry’ego, księcia Williama i księżnej Kate.

EPA/Domic Lipinski

Zobacz także
Wasze komentarze